Tuleb aga välja, et see kõik on vaid hommikuhelveste tootjate lobi. Kellogg’si helbeid teate? Just John Harvey Kellogg oli mees, kes pani aluse müüdile, et hommikusöök on kõige tähtsam osa päevast. Kellogg oli tõsiusklik, kes muuhulgas uskus, et onaneerimine on suurim pahe, mida maitsetud, kuid samas tervislikud toidud, nagu maisihelbed, võiksid ära hoida. Kuidas maisihelbed said hommikusöögi sünonüümiks saab lugeda siit.
Kuidas need kilod siis tulevad?
Öist eluviisi harrastavad inimesed, kes seetõttu ka magavad vähem, armastavad aga päevased põhilised söögikorrad asendada mõne snäkiga ja õhtul sellevõrra topelt süüa. See omakorda raskendab jälle uinumist ja nii ongi su elu kui üks lõputu küünlapäev. Hommikul oled jälle isutu, päeval võtad kerge snäki ja õhtul ajad rasva näost sisse. Ma räägin siin ikka iseenda kogemusest, onju.
Adelaide’i ülikooli teadlaste sõnul suurendab häiritud uni inimese emotsionaalset reaktiivsust. See tähendab, et aju ei oska enam teha “õigeid valikuid”, sest aju ei puhanud välja.
Väsinud aju proovib hoops inimese tuju parandada ja hakkab mõjutama keha opioidergiliste, dopamiinergiliste ja serotonergiliste süsteemide kaudu. Tulemuseks on see, et inimene ei söö nii palju puu- ja köögivilju kui peaks.
Seost väheste unetundide ja suurenenud kehamassiindeksi (KMI) vahel on tõestatud mitmetes suurtes rahvastikuuuringutes. Eriti just Ameerikas. Näiteks 15 aastat kestnud Wisconsini uneuuringu osales 1024 vabatahtlikku. Uuringu tulemused olid ühesed: kõrgem KMI ja lühem uneaeg on omavahel seotud. Vähene uni (me räägime siin viiest tunnist või vähemast) seostus 15,5% madalama leptiini- ja 14,9% kõrgema greliinitasemega.
Muutused nende hormoonide tasemetes põhjustavad tõenäoliselt söögiisu suurenemist ja see on ka põhjus, miks ma olen viimastel kuudel paksuks läinud. Ma olen väsinud, ma tahan rohkem süüa ja vedelda. Aasta tagasi kaalusin ma 75 kilo. Täna … 83 kilo.