Uuringud näitavad, et isegi kerge vedelikupuudus võib põhjustada keskendumisraskusi ja kognitiivsete võimete vähenemist ning suurendada väsimust. Migreeniga inimestel võib organismi veepuudus luua pinnase ka migreenihoo tekkeks. Keha vajab parimaks toimimiseks teatud kogust elektrolüüte (kehafunktsioone reguleerivad mineraalid, nt kaalium ja naatrium), seega on eriti oluline kuuma ilma või aktiivse trenni puhul jälgida, et ei tekiks vedeliku- ja mineraalide puudust. Vajadusel võib juua rohkem mineraalvett või elektrolüüte sisaldavaid spordijooke.
Liikumine
Statistika näitab, et lausa kolm neljandikku migreenipatsiente väldib regulaarset trenni seda mõistetava põhjendusega: treening võib potentsiaalselt esile kutsuda migreenihoo, samuti on migreenihoo ajal liikumine valus ja migreeni kogev inimene on muutunud valvsaks ja ettevaatlikuks. Uuringud aga näitavad, et vähene liikumine teeb migreeni pikapeale tegelikult hullemaks. On leitud, et järjepidev aeroobne treening (umbes kolm korda nädalas) võib vähendada migreenihoogude intensiivsust, sagedust ja kestust ning seda mitte pisut, vaid märkimisväärselt. Kui aga trenniga on raske algust teha, ei pea eesmärgiks olema tõhus treening, vaid lihtsalt rohkem liikumine: hea on teada, et igasugune füüsiline aktiivsus aitab migreeni paremini kontrolli all hoida. Sel teekonnal võib suureks abiks olla kroonilisest valust teadlik füsioterapeut või personaaltreener.
Stressijuhtimine
Stressil on migreenihoo tekkega paraku väga otsene seos: 80 protsenti migreeniga inimestest väidab stressi olevat peamise migreenihoo vallandaja. Keeruliseks teeb olukorra see, et stressi on väga raske teadlikult vältida. Isegi selline soovitus võib mõjuda elukaugelt ja priviligeeritult. Ometi on stressi puhul midagi, mille üle on võimalik parem kontroll saavutada: selleks on meie võime stressiga toime tulla. Stressiallikas võib jääda, kuid selle mõju vaimsele ja füüsilisele tervisele ei ole enam nii märkimisväärne. Head stressijuhtimise tehnikad hõlmavad näiteks teadvelolekut, meditatsiooni, vabastavat hingamist ja emotsioonide reguleerimist.
Tõenduspõhine psühhoteraapia
Uuringud näitavad, et sobiv tõenduspõhine psühhoteraapia võib vähendada migreenihooge lausa kuni 67 protsendil patsientidest. Teraapia võib aidata mitmel põhjusel: migreen esineb sageli koos meeleoluhäirete ja teiste vaimse tervise raskustega ning nende üle parema kontrolli saavutamine võib vähendada ka migreeni. Ka minevikus läbielatud trauma jätab jälje kogu närvisüsteemi ning võib põhjustada migreeni väljakujunemist. Seega aitab traumataustaga inimesel traumateraapia vähendada migreenihoogusid. Samuti aitab teraapia leevendada neid psühholoogilisi raskusi, mis võivad tuleneda migreeniga elamisest ja muudavad migreeni hullemaks.