Et uni tuleks hea, peab end päeva jooksul loomulikult hästi ära väsitama – nii vaimselt kui füüsiliselt. Ja muremõtete kõrvale heitmiseks ning vaimse tasakaalu saavutamiseks peab treenima ka oma vaimu. Ehk mediteerima.
Vananedes kahanevad kognitiivsed võimed, kuid mitu uuringut vihjavad sellele, et mediteerimine aitab seda protsessi aeglustada. Samuti on tehtud kindlaks, et joogaharrastajatel ja mediteerijatel jäävad ühendused erinevate ajupiirkondade vahel tugevamaks.
Lisaks aitab teadvelolek kaitsta aju telomeere (kromosoomi otsad, mis kaitsevad kromosoome kulumise ja katkimineku eest) stressi mõju vastu. Ja stress teatavasti on ju vananemise põhiallikas.
Kui oled suutnud kogu elu selliselt üles ehitada, et saaksid superhästi magada, siis tõenäoliselt näed välja vähemalt sama hea, kui eelpool nimetatud daamid.
Inimesed aga teatavasti oma peegelpilti ei usu ja soovivad selle tõestuseks mingit dokumenti saada, et jah, päriselt ka nad on nooremad! Kas vanust saab mõõta? Olete ju kuulnud küll neid lauseid, et oi, te olete nii heas vormis nagu 20-aastane!
Kuidas saaksin seda mõõta?
Loomulikult on paljud terviseärid ära tabanud, et inimestele meeldib endast jätta parem mulje, kui nad tegelikult on. Seetõttu on erinevad kabinetid välja töötanud hulgaliselt teste, mis lubavad justkui bioloogilist vanust mõõta.