Tartu Ülikool viis Maailma Terviseorganisatsiooniga läbi uuringu, kus analüüsiti kui palju Eesti lapsed ja noored näevad televisiooni vahendusel toidureklaame. Valminud raport näitas, et lapsed ei tohiks näha 69 protsenti toidu- ja joogireklaamidest, kuna need julgustavad valesid toitumisharjumusi ning ebatervislikke eluviise.
Uuringu läbiviimisel salvestati 2023. aasta mais eraldi TV3, Kanal 2 ja Nickelodeon Juniori kanalil nelja päeva jooksul kõik näidatud reklaamid, eraldi analüüsiti toitude ja jookide reklaame. Kokku salvestati reklaame 12 päeva. Sellel perioodil näidatigi kõige rohkem toitude ja jookide reklaame, täpsemalt 32,7 protsenti. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) metoodika alusel kategoriseeriti kõik näidatavad toidud ja joogid.
Üks uuringu läbiviijatest, Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi infokorralduse spetsialist Ele Kiisk selgitas, et kõik reklaamides näidatud toidud ja joogid kategoriseeriti WHO metoodika alusel ning toitainete profiili väärtuste põhjal otsustati, kas tooted on sobilikud lastele reklaamimiseks. Selgus, et 69 protsenti toidu- ja joogireklaamidest ei oleks tohtinud lastele näidata. Keskmiselt näidati tunnis 10,7 reklaami, millest 7,3 olid toodete kohta, mida ei tohiks lastele turundada.