Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) eksperdid ja Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) teadlased räägivad neljapäeval virtuaalsel koostöökonverentsil „Teadus, tehnoloogia ja meditsiin“ arengutest Alzheimeri tõve diagnostikas, aga ka andmepõhistest otsustest tervishoius.
„Regionaalhaigla ja tehnikaülikooli sisuline koostöö on muutunud aasta aastalt laiahaardelisemaks, luues väärtust mõlemale osapoolele, aga ka ühiskonnale laiemalt. Ühiste projektide keskmeks on peamiselt valdkondade-ülene koostöö, tehnoloogia võimaluste rakendamine, andmete aina targem analüüs ja kasutamine inimeste tervise heaks,“ selgitas Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor Maarja Kruusmaa.
Näiteks keemia- ja biotehnoloogia instituudi immunoloogia uurimisgrupi koostöö haiglaga. Koostöö keskendub pahaloomulise melanoomi diagnostikameetodite valideerimisele, mis võimaldab sagedase ja kõrge suremusega patoloogia varasemat diagnoosimist ning seeläbi ravikvaliteedi, -tulemuslikkuse ja -maksumuse potentsiaalset parendamist. Instituudis alustatakse peatselt ka uue koostööprojektiga „Lipoproteiinlipaasi aktiivsuse regulatsioon inimese normaalses ja hüpertriglütserideemses vereplasmas“. Selle eesmärk on välja selgitada, millistel juhtudel on vererasvade taseme tõusu põhjuseks nende liialt aeglane lagundamine veres. Projekti tulemused aitaksid kaasa sobiva ravimeetodi valikule.