Uudis

7. november: ööpäevaga lisandus 229 positiivset koroonaviiruse analüüsi

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 119,0

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2740 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast proovi, millest 229 (8,4%)  testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 105 inimesel.

Ida-Virumaale lisandus 63 ja Lääne-Virumaale 10 uut nakatunut. Pärnumaale lisandus 7, Hiiumaale 6 ja Tartumaale samuti 6 positiivset analüüsitulemust. Viljandimaale lisandus 4, Läänemaale 3, Järvamaale 2 ning Jõgevamaale ja Põlvamaale 1 positiivne tulemus. 21 positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 119,0 ning positiivsete tulemuste osakaal tehtud proovidest 6,2%.

Harjumaa 105 uuest juhtumist 81 on Tallinnas. 13 põhja regionaalosakonna piirkonda saabunud juhtumi puhul on  nakatumise põhjuseks  varasem kontakt haigega ja 6 juhtumi päritolu on teadmata. Ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu on täpsustamisel.

6. novembri põhja regionaalosakonna juhtudest oli 64 juhtumi nakatumise päritolu varasem kontakt haigega (25 juhul perekonna ringis, 13 töökoht, 26 juhul muu kontakt haigega), 4 juhtumit on seotud Viru Vangla koldega, 31 Rapla Hooldekeskusega ja nelja juhtumi puhul on haigus sisse toodud Itaaliast, Venemaalt ja Soomest. 46 juhtumi nakatumise päritolu on teadmata.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on ligi 6000 inimest, kellest 892 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 21 kollet.

Kooli koldeid on 3, kokku 16 inimesega, lasteaia koldeid on 1 kokku 5 inimesega, töökoha koldeid on 7 kokku 109 inimesega, ürituste koldeid on 3 kokku 28 inimesega ja muu kontakti koldeid on 4 kokku 27 inimesega. Lisanduvad veel Rapla Hooldekeskuse kolle 65 inimesega, haiglakolle 15 inimesega ja Tallinna Vangla kolle 10 inimesega.

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud positiivsetest tulemustest 21 lisandus Viru Vangla koldesse, 12 juhtumit tuvastati Narva spordivõistkonnas ja 11 juhul toimus nakatumine pereringis. Seitsmel juhul nakatuti töökohas, kahel juhul läbi tuttavate, kahel juhul toodi haigus sisse Venemaalt ja ühel juhul toimus nakatumine koolis. Ülejäänud Ida-Virumaa juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Lääne-Virumaale lisandunud juhtumite puhul oli kuuel juhul tegemist nakatumisega Viru Vangla koldes, kahel juhul nakatuti läbi perekontakti ja ühel juhul toodi haigus sisse Soomest. Ühe juhtumi asjaolud on veel välja selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 9 aktiivset kollet: Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 37 ja  Sillamäe teise kooli koldega 9 inimest, Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 ja Narva lasteaia koldega on seotud 7 nakatumist.  Narva-Jõesuu töökoha koldega on seotud  10 nakatumist. Viru Vangla koldes on 199 inimest. Kohtla-Järve kooli koldes on 5 inimest. Sillamäe töökoha koldes on 6 inimest. Narva spordi koldes on 15 nakatunut.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 2000 inimest, kellest haigestunud on 402.

Tartumaale lisandunud kahe juhtumi puhul on tegemist varasema haige lähikontaktsetega ja ühel juhul nakatuti läbi töökontakti.   Kahe rahvastikuregistri järgi Tartumaale laekunud juhtumi puhul on tegemist inimestega, kes elavad Harjumaal. Ühel juhul toodi haigus Tartumaale Rootsist.

Viljandimaale, Jõgevamaale ja Põlvamaale lisandunud juhtumite asjaolud on veel täpsustamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 800 inimest, kellest 134 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 32 inimesega hooldekodu kolle.

Nelja Hiiumaale laekunud juhtumi puhul toimus nakatumine läbi perekontakti, üks inimene nakatus tööl ning ühe nakatunu puhu on tegemist Harjumaal elava inimesega, kes nakatus läbi tutvuskonna kontakti.

Kolme Pärnumaa juhtumi puhul nakatuti läbi perekontakti, üks inimene haigestus Hiiumaa üritusel, ühel juhul on tegemist Viru Vangla kinnipeetavaga ja ülejäänud juhtumite asjaolud on veel selgitamisel.

Läänemaa juhtumite nakatumise asjaolud on samuti selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 356 inimest, kellest 89 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 3 kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on 11 inimest, teises ürituse koldes 7 ja tänasest lisandunud perekoldes viis inimest.

Haiglaravi vajab 48 inimest

7. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 48 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 4 patsienti. Koju saadeti 7 inimest, 3 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda ning 1 inimene viidi Lääne-Tallinna Keskhaiglast üle Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 6 (1 inimene sisestati 7.11.2020).

Tänaseks on haiglates lõpetatud 583 COVID-19 haigusjuhtumit 568 inimesega.

7. novembri seisuga on tervenenud 4184 inimest. Neist 3045 inimese (72,8%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1139 inimese (27,2%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.