Uudis

Ära mine õnge: petturid pakuvad telefoni teel koroonavaktsiini

Internetiapteekidest või telefoni teel õiget koroonavaktsiini soetada ei saa.Foto: Shutterstock

Koroonamöllu ja vaktsiinide valmimise pealt loodavad kasu lõigata ka petturid – Eesti perearstide selts avaldas oma Facebooki kontol info, et inimestele helistatakse ja pakutakse telefoni teel koroonavaktsiini.

Seltsi esindajad panevad südamele, et praegu veel ei ole COVID-19 vaktsiinid Eestisse jõudnud. Kui riskirühmade vaktsineerimine algab, siis tõenäoliselt ainsad, kes selle osas helistavad, võivad olla inimeste endi perearstid, pereõed või teised meditsiinitöötajad, kellega on juba varasemast ravisuhe olemas.

“Ärge minge petiste õnge! 2021. aastal ei ole tasulist COVID-19 vaktsiini, kõik vaktsineerimised tehakse riigi kulul,” toonitavad perearstid.

Sotsiaalministeeriumi ekspertkomisjoni liige perearst Marje Oona märkis ERR-ile, et arvatavasti pakutakse võltskaupa ka kuskil internetiapteekides. “Aga mina küll ei soovitaks sealt osta, sest õiget vaktsiini te sealt ei saa,” ütles dr Oona.

Vaktsineerimine korraldatakse Euroopa Liidus ikkagi võimalikult õiglaselt, et eelkõige saaksid vaktsiini need, kellel on suurem risk selle haiguse osas. Oma raha eest vaktsiini ostmist praegu ette näha ei ole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.