Uudis

Euroopa Liit annab raha, et üle maailma vaktsineerida 300 miljonit last

Lapse vaktsineerimine.Foto: Shutterstock

Euroopa Komisjon andis täna teada, et annab viie aastaga kokku 300 miljonit eurot ülemaailmsele vaktsineerimise liidule GAVI.

Ajavahemikus 2021-2025 antav raha peaks komisjoni teatel aitama vaktsineerida 300 miljonit last kogu maailmas ja rahastada vaktsiinivarude hankimist, kaitseks nakkushaiguste puhangute eest.

“Ajavahemikul 2000–2017 vähendati maailmas laste suremust peaaegu poole võrra tänu sellele, et lastele anti parem juurdepääs põhilistele tervishoiuteenustele, eelkõige tõhusatele ja ohututele vaktsiinidele,” ütles Euroopa rahvusvaheliste partnerluste volinik Jutta Urpilainen.

Tema sõnukl on edu võti järgmise viie aasta jooksul agada, et haavatavamatel lastel oleks jätkuvalt vaktsiinidele juurdepääs.

Mida rahaga tehakse?

Praegu vaktsiinidesse panustatav 300 miljonit eurot on rohkem, kui varem vaktsiiniliidule antakse. Komisjoni teatel aitab see esiteks vaktsineerida 300 miljonit last.

Samuti võimaldab see aidata 55 riigile kokku üle 3,2 miljardi doosi elupäästvaid vaktsiini ning viia vaktsineerimise kaudu tervishoiuteenistustega kokku 1,4 miljardit perekonda.

Komisjoni teatel aitab rahastus ka hoida ära lastehalvatuse taaspuhkemist maailmas – ning rahastada vaktsiinivarusid hädaolukordade puhuks, et peatada ohtlikud haiguspuhangud.

Ülemaailmne vaktsineerimise ja immuniseerimise liit (GAVI) on Genfis asuv üleilmne mittetulunduslik partnerlus avaliku ja erasektori vahel. GAVI on loodud selleks, et koondada rahalisi vahendeid ja oskusteavet.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.