Uudis

Kaheksa tervenenut: mida see arv tegelikult tähendab?

Foto: Pixabay

Terviseameti ja veebilehe Koroonakaart andmetel oli 25. märtsi seisuga Eestis koroonaviirusest tervenenud kaheksa inimest. Mida see number tegelikult tähendab?

Terviseameti kriisikommunikatsiooni staabist selgitati, et koroonakaardil välja toodud tervenenute arv näitab neid kooranaviirusega patsiente, kes on haiglatest välja kirjutatud.

“Need kaheksa inimest on arsti otsusega terveks tunnistatud. Kordusteste neile tehtud ei ole. On kindlad sümptomid, mille põhjal arst otsuse teeb, näiteks ei tohi viimase 24 tunni jooksul olnud olla palavikku ja mingeid respiratooresid nähtusid,” öeldi Terviseametist.

Terveks tunnistamine tähendab ühtlasi seda, et haiglast välja kirjutatud inimesi ei peeta nakkusohtlikeks. Seega ei ole nad kohustatud siirduma haiglast koju 14-päevasesse karantiini, vaid võivad vabalt ringi liikuda. Muidugi tuleb seejuures järgida liikumispiirangud, mille on kehtestanud Vabariigi valitsus.

Seda, kui palju patsiente on terveks tunnistanud perearstid, veebilehel praegu kajastada ei saa, kuna puudub vastav tehniline lahendus.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses