Uudis

Kanal 2 koroonasaade pälvib kriitikat, perearst Karmen Joller on šokeeritud: minu sõnad pandi kummalisse konteksti

Kanal2 saate "Alarm - koroonast hirmuvabalt" saate pealdis.Foto: kuvatõmmis / kanal2.ee

Kanal2 eetrisse läks eile õhtul saade “Alarm – koroonast hirmuvabalt”, mille üks toimetajaid oli alternatiivportaali Telegram peatoimetaja Mariann Joonas.

Vaktsineerimises kahtlejate grupis tutvustas Joonas saadet järgnevalt: “Vahel juhtub nii, et peavoolumeedia ja alternatiivmeedia ühendavad käed. Ja siis võib sündida midagi sellist, mis kõnetab suuremat auditooriumit. Või vähemalt paneb mõtlema?”

“Vaatame asjaolusid pisut teise mätta otsast ja uurime, kas kardame midagi, mida ei peaks ja kas meie tähelepanu on mustkunstniku kombel kõrvale juhitud?” tutvustas Kanal2 ise enne saate eetrisseminekut seda Facebookis.

Saates astus üles rida eksperte – nii neid, kes arvasid, et koroonaviiruse tõkestamiseks ette võetu oli asjakohane kui neid, kes mitte (näiteks Telegrami juht Hando Tõnumaa). Saatejuhtide teksti kaudu jäi peale aga nende seisukoht, kes viirust suureks probleemiks ei pea.

Kui saate pealkiri viitas, justkui räägitaks teemadest hirmuvabast, siis avaminutid möödusid pineva muusika ja kiire pildikeele saatel. “Pealkirjast hoolimata on Kanal 2 saade ülesehitatud just hirmu ja rahulolematust tekitama,” kirjutas sotsiaalmeedias saadet vaadanud programmeerija Kristjan Kelt.

Jäeti vale mulje

Külaliste hulgas astus teiste seas üles perearst Karmen Joller, kes kirjutas sotsiaalmeedias, et on siiani šokeeritud ja ei oska seisukohta võtta, mida arvata kontekstist, millesse ta sõnad pandi.

“Minu sõnad olid vähemalt ühes kohas pandud veidrasse konteksti: jäeti mulje, nagu ma kinnitaksin fakti, et viirust tegelikult polegi ja see pole ohtlik,” rääkis Joller Geeniusele.

Perearst usub, et avalikkusele on tema põhimõtted üldiselt teada ja iga mõtlev inimene saab aru, et selliselt kokkupandud saade ei teeni päris seda eesmärki, mida tema oma avalike esinemistega olen taotlenud: inimeste neutraalset, teaduspõhist informeerimist.

“Olen nõus, et liigselt hirmutada ei tohi ja ka kriisisituatsioonis tuleb käituda võimalikult ratsionaalselt – selles osas olen saatetegijatega nõus,” ütles Joller samas.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.