Uudis

Koroonavaktsiini testimise käigus surnud noor brasiillane ei saanud vaktsiini, vaid platseebot

Brasiilia ametiasutused on andnud loa vaktsiiniuuringute jätkamiseks.Foto: Shutterstock

Esmaspäeval, 19. oktoobril anti teada, et Brasiilias suri AstraZeneca ja Oxfordi ülikooli koroonaviiruse vaktsiini uuringus osalenud 28-aastane mees.

Kuna vaktsiiniuuringuid ei katkestatud, avaldati ajakirjanduses arvamust, et vabatahtlik kuulus kontrollgruppi, mille liikmetele ei manustatud katsetatavat vaktsiini, vaid platseebot.

Praeguseks on saanud kinnituse, et ajakirjanduses avaldatu on tõsi, vahendas Bloomberg. 28-aastasele Brasiilia arstile João Pedro R. Feitosale, kes suri, ei manustatud vaktsiini, vaid ta oli platseebot saanud uuringugrupis. Surma põhjusena toodi välja koroonaviirusega nakatumisest tingitud tüsistused.

Koostöös Oxfordi ülikooliga vaktsiini arendava AstraZeneca esindaja ütles, et konfidentsiaalsusnõuete ja kliiniliste uuringute reeglite tõttu ei ole võimalik juhtumi üksikasju kommenteerida.

Ülikooli kommunikatsioonijuht Stephen Rouse ütles, et juhtumit hindasid ning analüüsisid sõltumatud eksperdid, kes kinnitasid, et vaktsiinikatsetuse ohutuse pärast ei ole põhjust muretseda ning et katsetuste jätkamiseks andsid loa ka protsessi Brasiilias reguleerivad ametkonnad.

Toimetas Triin Raestik

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.