Uudis

Koroonaviiruse levik taas punasel tasemel: pereliikme haigestumisel tuleb kõigil kodustel isolatsiooni jääda

Täiendatud: vaktsineeritutele on eneseisolatsioon soovituslik

Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Seoses koroonaviiruse deltatüvest kolm korda nakkavama omikrontüve levikuga on 7 päeva keskmine nakatumisnäitaja Eestis tõusnud üle 1000, mis tähendab, et koroonaviiruse levik on kõige kõrgemal ehk punasel tasemel.

Tänase päeva seisuga nakatub Eestis 7 päeva keskmisena 1075,9 inimest. Riskimaatriksi teise põhinäitaja, 7 päeva keskmise hospitaliseeritute arvu järgi on Eesti kollasel ehk keskmisel tasemel. 7 päeva keskmisena vajab COVID-i tõttu hospitaliseerimist tänase seisuga 26,14 inimest.

Koroonaviiruse riskitaseme määramise täiendavatest indikaatoritest on 7 päeva keskmine COVID-19 surmade arv 2,8, mis vastab madalale tasemele. Üle 60-aastaste inimeste viimase 7 päeva nakatumise keskmine näitaja on ümardatult 132 inimest, mis vastab keskmisele ohutasemele ja juhitaval hingamisel viibivate COVID-19 patsientide arv on 15 inimest, mis näitab kõrget riskitaset.

Täiendavalt jälgib valitsus täisvaktsineeritud täiskasvanud elanikkonna hõlmatust vaktsineerimisega, mis on praegu 72,35 protsenti inimestest. Tõhustusdoose on tänase päeva seisuga saanud 303 711 inimest.

Epideemia kontrolli alla saamiseks on väga oluline roll vaktsineerimisel. Enda ja teiste kaitsmiseks tuleb esimesel võimalusel teha ka COVID-19 vaktsiini tõhustusdoos, kanda avalikes siseruumides maski, vähendada kontakte ja jääda haigustunnustega koju. Enne eakate lähedastega kohtumist tuleb võimalusel teha kiirtest.

Kui nakatub pereliige, tuleb isolatsiooni jääda kõigil vaktsineerimata kodustel. Vaktsineeritud või viimasel poolaastal haiguse läbipõdenud inimesed ei pea jääma lähikontakti korral karantiini, kuid neile kehtib tungiv soovitus vähendada seitsme päeva jooksul kontakte ja jääda võimalusel koju ning jälgida tervist.

6. jaanuar: haiglas 229 koroonapatsienti, suri kolm inimest

Tänahommikuse seisuga on haiglas 229 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 163 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 128 ehk 78,5% on vaktsineerimata ja 35 ehk 21,5% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

Ööpäeva jooksul avati haiglates 27 uut haigusjuhtu. Suri kolm koroonaviirusega nakatunud inimest, kõik olid vaktsineerimata: 84-aastane mees, 88-aastane mees ja 89-aastane mees.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 8758 testitulemust, millest 1643 osutus positiivseks. Viimase 7 päeva jooksul on 100 tuhande täielikult vaktsineeritud elaniku kohta nakatunud keskmiselt 75,5 vaktsineeritud inimest päevas ja 100 tuhande vaktsineerimata inimese kohta nakatunud keskmiselt 136,9 vaktsineerimata inimest päevas.

Ööpäeva jooksul manustati 5708 vaktsiinidoosi, neist uusi vaktsineerimisi alustati 664. Tänahommikuse seisuga on lisa- või tõhustusdoosi saanud 303 711 inimest. Kogu Eesti elanikkonna hõlmatus kahe vaktsiinidoosiga on 61,5%.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.