Uudis

Koroonaviiruse leviku riskitase tõusis Eestis taas kõrgeks

Ka pühade ajal mõtle oma käigud läbi ja väldi suuri kogunemisi.Foto: Shutterstock

Koroonaviiruse leviku riskitase on Eestis ühe astme võrra tõusnud ja on nüüd taas kõrgel ehk oranžil tasemel.

Eestis nakatub praegu seitsme päeva keskmisena 634,9 inimest, nädala keskmine COVID hospitaliseeritute arv on 22,71 inimest. Seitsme päeva keskmine COVID-19 surmade arv on 4,29 inimest.

Üle 60-aastaseid inimesi nakatub seitsme päeva keskmisena 84,1. Juhitaval hingamisel viibivate COVID-19 patsientide arv on 14. Täisvaktsineeritud täiskasvanud elanikkonna hõlmatus on praegu 71,08%, tõhustusdoose on saanud kokku 267 877 inimest.

Epideemia kontrolli alla saamiseks on väga oluline roll vaktsineerimisel. Enda ja teiste kaitsmiseks tuleb esimesel võimalusel teha COVID-19 vaktsiini tõhustusdoos, kanda avalikes siseruumides maski, vähendada kontakte ja jääda haigustunnustega koju. Kui nakatub pereliige, tuleb isolatsiooni jääda kõigil kodustel, ka neil, kes on vaktsineeritud. Enne eakate lähedastega kohtumist tuleb võimalusel teha kiirtest.

Valitsus leevendas 31. detsembrist kuni 2. jaanuari hommikuni meelelahutusasutustes ja mujal kehtivat kella 23 sulgemisaja piirangut. Selleks, et vältida haiguskollete teket, tuleb avalikes siseruumides toimuvatel üritustel järgida kõiki ohutuse reegleid. Üritusest tohivad osa võtta ainult koroonatõendit esitavad inimesed.

Kehtivaid piiranguid ja kontrollimeetmeid hindab valitsus iga kahe nädala tagant, riskitaset vaatab valitsus üle kord nädalas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.