Uudis

Mitmed haiglad on avanud digiregistratuuris vaktsineerimisajad

Sihtrühma kuuluvatele inimestele on avatud üleriigilises digiregistratuuris vaktsineerimisaja broneerimise võimalus.Foto: Shutterstock

Kõigile 1956. aastal ja varem sündinud inimestele ning 1961. aastal ja varem sündinud riskirühma kuuluvatele inimestele on üleriigilises digiregistratuuris avatud vaktsineerimisaja broneerimise võimalus. Vastavasse vanusegruppi kuuluv inimene võib elukohast sõltumata valida aja ükskõik millises digiregistratuuriga liitunud haiglas.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on 7. aprilli hommikuse seisuga üleriigilises digiregistratuuris oma COVID-19 vaktsineerimise ajad avalikuks teinud järgmised tervishoiuasutused: Corrigo, Ida-Tallinna Keskhaigla, Ida-Viru Keskhaigla, Kuressaare Haigla, Pärnu Haigla, Qvalitas Arstikeskus, Raplamaa Haigla, Tallinna Eriarstikeskus, Tartu Ülikooli Kliinikum. Oma perearsti vabu aegu näeb hetkel vaktsineeritavasse sihtgruppi kuuluv inimene ise digiregistratuuri sisse logides ja seda vaid juhul, kui perearst ise on üleriigilise digiregistratuuriga liitunud. Hetkel on liitunud perearstikeskusi 37.

“Kõik need tervishoiuteenuse osutajad, kes on üleriigilise digiregistratuuriga liitunud, teevad oma ajad avalikuks vastavalt vaktsiinide olemasolule. Sellest tulenevalt muutub ka info üelriigilises digiregistratuuris pidevalt. Samuti on üleriigilise digiregistratuuriga pidevalt liitumas uusi tervishoiuteenuse osutajaid, sealhulgas haiglaid ja perearste,” selgitas TEHIKu kommunikatsioonijuht Karilin Engelbrecht. Seega tasub sihtrühma kuulujatel ise aktiivselt digiregistratuuril silma peal hoida. 

Kuidas broneerida digitaalselt aeg COVID-19 vaktsineerimiseks?

  • Logi sisse üleriigilisse digiregistratuuri (www.digiregistratuur.ee või www.digilugu.ee). 
  • Autendi end kas Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga.
  • Kui oled hetkel vaktsineeritavate inimeste sihtrühmas, siis ilmub sisse logimisel avalehele sellekohane teavitus.
  • Liigud automaatselt edasi vabade aegade otsinguvaatesse, kui tervishoiuteenuse osutaja on oma ajad avalikuks teinud.
  • Pärast endale sobiva vaba aja leidmist, saad selle läbi üleriigilise digiregistratuuri broneerida.
  • Mine kindlasti vaktsineerimisele õigeks ajaks kohale või teata vaktsineerivat asutust esimesel võimalusel, kui mingil põhjusel ei õnnestu õigeks ajaks minna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.