Uudis

Päevaga lisandus kuus nakatunut Pärnust, kokku on Eestis koroonaviirus leitud 115 inimesel

Koroonaviirus.Foto: Shutterstock

Kella 18.15-ks oli testitud analüüside hulka lisandunud 6 positiivset proovi Pärnust, kokku on sellega Eestis 115 nakatunut, teatas terviseamet värskeima statistika.

Ülejäänud täna võetud proovid on hetkel analüüsimisel ning tulemustest teavitab terviseamet homme hommikul.

Alates 31. jaanuarist on kokku tehtud 853 koroonaviiruse COVID-19 testi. Eestis on viiruse tuvastamise võimekus täna terviseameti, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Synlabi, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Ida-Viru Keskhaigla ja Pärnu Haigla laborites.

Koroonaviiruse proov võetakse tervishoiutöötaja otsuse alusel, kes lähtub analüüsivajaduse määramisel ilmnenud sümptomitest ja sellest, kas inimene on hiljuti viibinud haiguse leviku riskipiirkonnas või võib olla kokku puutunud koroonaviiruse kandjaga.

Mis on riskipiirkonnad?

Terviseamet lähtub oma riskihinnangus WHO ja ECDC andmetest, riskihinnangutest ja -analüüsidest ning prognoosist. Terviseameti hinnangul on kõrge riskiga piirkonnad Hiina, Itaalia, Iraan ja Lõuna-Korea.

Keskmise riskiga piirkonnad on Saksamaa kolm liidumaad – Nordrhein-Westfalen, Baden-Württemberg ja Baierimaa -, viis Prantsusmaa piirkonda -Auvergne-Rhône-Alpes, Bourgogne-Franche-Comté, Grand Est, Hauts-de-France, Ile-de-France -, Tirooli suusakuurordid Austrias, Hispaania – Madrid, Kataloonia ja Baskimaa -, Jaapan ja Singapur. Risk nakatumiseks on kõrge inimestele, kes viibivad riikides, kus on laialdane kohapealne levik.

Kuidas viirust testitakse ja mis on sümptomid?

Koroonaviiruse analüüsi saab edukalt teha inimesele, kel on haigussümptomid juba ilmnenud – enne haigusnähtude nagu köha, palavik ja hingamisraskused tekkimist annab analüüs suure tõenäosusega valenegatiivse tulemuse, teatas terviseamet.

Tänase info kohaselt on COVID-19 sümptomid sarnased gripi sümptomitele. Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskuseid. Viirus levib peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomuslikud sümptomid, eelkõige köha.

Mis meetmed Eestis kehtivad?

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on valitsus otsustanud kehtestada Eestis eriolukorra ning rakendada erimeetmeid, näiteks alates esmaspäevast viiakse õppetöö üle üle kaug- ja koduõppevormile.

Kõik avalikud kogunemised on keelatud ja kuni 1. maini suletakse muuseumid ja kinod ning teatrietendused, kontserdid ning konverentsid keelatakse. Spordivõistlused on keelatud 1. maini. Piiridel on kehtestatud sanitaarkontroll.

Ühtlasi teatas valitsus aupäeva õhtul, et Hiiumaa, Saaremaa, Muhumaa, Vormsi, Kihnu ja Ruhnu saartele on lubatud reisida üksnes saartel alalist elukohta omavatel inimestel. Teised inimesed piirkonda minna ei tohi. Seal praegu viibijad saavad koju pöörduda. Piirang ei kohandu kaubaveole ja elutähtsate teenuste osutamisele.

Ühtlasi anti korraldus sulgeda spordisaalid, spordiklubid, jõusaalid, saunad, spad, ujulad, basseinid, veekeskused, päevakeskused ja laste mängutoad üle Eesti, sealhulgas hotellides ja majutusasutustes.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses