Uudis

Peep Talving: tunnen ennast väga hästi

Professor Peep Talving kinnitas, et tunneb end kaks päeva pärast rünnakut hästi.Foto: Tairo Lutter / Eesti Meedia / Scanpix

Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarst ja teadusnõukoja liige Peep Talving kinnitas reedel “Ringvaatele” antud intervjuus, et tunneb end nüüd, kaks päeva pärast rünnakut (loe uudist siit) hästi, on ebameeldiva emotsiooni seljataha jätnud ning veendunud, et politsei tabab ründaja.

Talving rääkis, et istus kolmapäeva õhtul kella 19 paiku, kui tööpäev oli lõppenud, oma Retke tee äärde pargitud autosse, käivitas selle ning kinnitas turvavöö, kui äkki ilmus vasakult inimene, kes rebis autoukse lahti.

“Ootasin lööki, aga mis tuli, oli kehasoe vedelikumass. Paar liitrit, mis kallati mul üle näo ja keha peale. Sellel hetkel rebisin ust koomale, ründaja sai oma käe välja autost. Tema missioon oli läbi, ta jooksis ära,” kirjeldas Talving intsidenti.

Doktor meenutas, et tema esimene mõte oli, et tegemist võib olla bensiini või happega. Ta pesi silmad lumega puhtaks, tegi sündmuskohast pildid, leidis jääkvedelikuga kanistri, mille ründaja oli maha jätnud, pani kanistri kilekotti ning helistas numbrile 112, et juhtunust politseid teavitada.

Talving nentis, et mõtles ka sellele, kas tema peale visatud vedelikus võis olla koroonaviiruse või näiteks HIV osakesi. Õnneks kinnitas PERHis tehtud analüüs, et see hirm oli asjatu.

Talving, kes nägi küll ründaja nägu, kuid seda vaid sekundi murdosa jooksul, on kindel, et politsei suudab kurjategija tabada.

“Ma arvaksin nii, sest politsei on väga jõuliselt reageerinud selle peale. Nad jõuavad temani, ma olen täiesti kindel. See võtab lihtsalt natuke aega,” lausus ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.