Püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata veel üheski riigis, kuid üksikuid gripijuhte tuvastatakse kõikjal

Korraga on võimalik haigestuda nii grippi kui ka koroonaviirusesse, mõlema haiguse riskirühmadesse kuuluvad samad inimesed.Foto: Shutterstock

Möödunud nädalal lisandus kaks gripiviiruse juhtu, hooaja algusest on Eestis kokku laboratoorselt kinnitatud neli A-gripiviirust.

Terviseameti gripikeskuse peaspetsialisti Eliisa Metsoja sõnul veel laialdasest gripiviiruse levikust rääkida ei saa.

„Praegu registreeritakse vaid üksikuid gripiviirusega seotud haigestumisi. Hooaja algusest on lisandunud neli A-gripiviirust,“ märkis Metsoja. Kolme proovi täpsel määratlemisel on tegemist olnud A gripiviiruse alatüübiga H3N2.

Eelmisel nädalal pöördus ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole 5012 inimest, kellest ligi 40% moodustavad lapsed. Kõige enam haigestunuid oli Raplamaal, Pärnumaal, Tartumaal, Läänemaal ja Viljandimaal.

„Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel on gripi aktiivsus kogu Euroopa piirkonnas praegu madal,“ sõnas Metsoja. Ta lisas, et püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata veel üheski riigis, kuid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse pea kõikjal.

Tuvastatud on nii A- kui ka B-gripiviirust. „Seda, millised gripiviirused võiks hakata käesoleval hooajal domineerima, veel öelda ei saa, kuna kinnitatud viiruste arv ei ole prognooside tegemiseks piisav,“ selgitas spetsialist.

Terviseamet tuletab meelde, et gripiviirust saab ennetada vaktsineerimisega. Praegu on parim aeg vaktsineerimiseks, sest gripiviirused ei ole veel laialdaselt ringluses. Gripi vastu võivad end vastunäidustuste puudumisel vaktsineerida kõik soovijad alates kuuendast elukuust. Alates selle aasta oktoobrist 65+ inimestele gripivaktsiin tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.