Uudis

Regionaalhaigla neuroloogiakeskuses saab nüüd teha ööpäevaringseid video-EEG uuringuid

Regionaalhaiglas avati täiskasvanute elektroentsefalograafia-videotelemeetria (EEG-VTM) jälgimispalat.Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Põhja-Eesti Regionaalhaigla neuroloogiakeskuses avati uus ja kauaoodatud täiskasvanute elektroentsefalograafia-videotelemeetria (EEG-VTM) jälgimispalat, kus on võimalik ööpäevaringselt teostada video-EEG uuringut.

Elektroentsefalograafia (EEG) on uuring ajukoore elektrilise aktiivsuse hindamiseks. EEG aitab täpsustada epilepsiat, erinevaid krambihoogusid, teadvuskaotus-hoogusid, traumast tingitud ajukahjustust, teadvushäiret ja ajusurma.

Video-EEG uuringut kasutatakse peamiselt diagnoosi täpsustamiseks või epilepsiatüübi kindlaks tegemisel ravimrefraktaarse epilepsiaga patsientidel operatsioonieelsel hindamisel.

Neuroloogiakeskuse EEG-VTM palat. (Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla)

„Rõõmustame, et nüüd on ka Tallinnas lisaks Tartule võimalik patsiendile teha ööpäevaringset video-EEG uuringut regionaalhaigla vastavatud EEG-VTM jälgimispalatis, meil on juba päris pikk nimekiri enda patsientidest, kes seda uuringut vajavad, “ ütles neuroloogiakeskuse juhataja dr Katrin Sikk. “Julgustame kolleege nii Regionaalhaiglast kui ka väljastpoolt meile patsiente suunama. Uuringule saab suunata näiteks eriarst-eriarst e-konsultatsiooni kaudu.”

Dr Siku sõnul video-EEG palati avamine olnud pikaajaline protsess. “Oleme tänulikud kõigile kolleegidele, kes toeks olid, sooviksin esile tuua eelkõige neurofüsiolooge dr Merike Porosaart ja Madis Salust koos epilepsia meeskonnaga, insenere ja samuti juhatust, kes pidasid vajalikuks eriala arendada ning aparatuur soetada.“

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.