Uudis

Riigikogu võttis menetlusse eelnõu haiguspäevade uue hüvitamise korra kohta

Riina Sikkut.Foto: Eero Vabamägi/Scanpix

Riigikogu juhatuse otsusega võeti neljapäeval menetlusse sotsiaaldemokraatide algatatud eelnõu, mille seadustamisel tekib  töötajatel õigus haigushüvitisele alates esimesest haiguspäevast ja seda 80 protsendi ulatuses palgast.

Eelnõu näeb ette hüvitada töötajale esimesed kaheksa haiguspäeva riigi ja tööandjate koostöös selliselt, et 40 protsenti haigestunud inimese keskmisest töötasust hüvitab haigekassa ja ülejäänud 40 protsenti tööandja. Sealt edasi üheksandast päevast kannab kulud sarnaselt kehtiva regulatsiooniga haigekassa.

“Oleme koroonakriisi teise laine lävel – haigestunud ja nakatunud inimeste arv paraku ei kahane. Valitsus on küll andnud juhised jääda esimeste haigusnähtudega koju, kuid ei ole suutnud otsustada haiguspäevade hüvitamist. Olukorras, kus inimestel on mure sügisese haiguslaine ees ja valitsus istub nädalaid  käed rüpes, on saadikute kohus see töö enda peale võtta. Tuleme siin valitsusele appi,” ütles Riina Sikkut eelnõu üle andes.

Sikkuti sõnul tähendab haigena töölt koju jäämine praegu sissetuleku vähenemist, sest esimese kolme haiguspäeva eest tasu ei maksta. “Paljudele tähendab see toimetulekuraskusi, mistõttu ei saa eeldada, et kõik inimesed püsivad kergemate haigusnähtude korral kodus. Inimeste tervise säästmiseks on vaja uut haiguspäevade hüvitamise skeemi,” põhjendas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.