Uudis

Rootsi kutsub inimesi võimalusel uue aastani kodus töötama

Foto: Shutterstock

Koroonaviiruse pandeemiale pehme lähenemise poolest tuntud Rootsi teatas neljapäeval, et kutsub inimesi võimaluse korral kodudes töötama; samal ajal ületas haigusjuhtumite arv 80 000 piiri. 

Üleskutse “neile, kellel on võimalust kodust töötada” on mõeldud kuni uue aastani. 

Meede on väidetavalt mõeldud ka nende olukorra lihtsustamiseks, kes peavad füüsiliselt tööl käima. Kui osa inimesi töötab kodudes, siis väheneb riskiohtliku ühistranspordi kasutamine. 

Ametnikud toovad esile uute juhtumite arvu vähenemise. Eriti on vähenenud intensiivravi vajavate tõsiste juhtumite hulk.  

Siiski märgib rahvatervise amet, et “kui meie kontaktid uuesti kasvavad, on tõsine risk haiguse uueks levikuks sügisel”.

Neljapäeval teatati 318 uue juhtumi tuvastamisest. Kokku on riigis tuvastatud 80 100 koroonaviiruse juhtumit, surmajuhtumeid on olnud 5739.

Erinevalt enamikust Euroopa riikidest ei kehtestanud Rootsi sulgemismeetmeid ning surmade arv elanikkonna suurusega võrreldes on olnud üks kõrgemaid maailmas. 

Alla 16-aastastele jäid koolid avatuks, kinni ei pandud ka kohvikuid, baare, restorane ja enamikku äridest. Maskide kandmist soovitati vaid tervishoiutöötajatele. 

Rootsi ameiisikud on kinnitanud, et sulgemismeetmetel on vaid lühiajaline mõju ning karmid lühiajameetmed ei ole nii tõhusad, et nende kasutamist õigustada. 

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.