Uudis

Talvingu ründamise uurimine jätkub, Vesterinen korraldab esmaspäeval pressikonverentsi

Põhja meditsiinistaabi juht, Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst Peep Talving.Foto: Tairo Lutter / Eesti Meedia / Scanpix

Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) ülemarsti Peep Talvingu ründamise uurimisel pidas politsei neljapäeval kinni juristist koroonapiirangute vastase Andrei Vesterineni.

Reedel mees vabastati, ja ta lubas juhtumi kohta kommentaare anda esmaspäeval korraldataval pressikonverentsil.

Andrei Vesterinen ütles BNS-ile, et olles oma advokaadiga asja arutanud, otsustati juhtumi kommenteerimiseks korraldada esmaspäeval pressikonverents.  

Neljapäeval pidas politsei päeva jooksul kogutud infole tuginedes kinni 36-aastase Vesterineni, keda oli alust kahtlustada PERH-i ülemarsti ründamises, kuid reedel mees vabastati ning politsei jätkab juhtunu uurimist. 

“Politsei pidas eile kinni 36-aastase mehe ning kontrollis tema seotust PERH-i ülemarsti ründamisega. Kriminaalpolitseinikud tegid neljapäeva jooksul erinevaid menetlustoiminguid ning kogutud tõendite järgi piisavalt alust pidada mees kinni ning kuulata ta üle,” ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre.                

Tema sõnul andsid kinnipidamiseks alust eelkõige sündmuskoha lähistelt kogutud valvekaamerate materjal ning sündmuskohalt kogutud tõendid.

Kahtlustuse esitamise järel tegi politsei menetlustoiminguid ka mehe elukohas ja sõidukis. Pärast ülekuulamist vabastas politsei mehe reedel kella 15 ajal.

“Mehe vabastamine ei tähenda, et politsei välistab tema seotuse, kuid praegu ei ole mees enam kahtlustatav. Jätkame rünnaku asjaolude uurimist, ootame ka ekspertiiside vastuseid ning teeme omalt poolt kõik, et ründaja isik ja motiiv välja selgitada,” ütles Tambre.

Kolmapäeval kella 19 ajal viskas seni tuvastamata mees Tallinnas Mustamäel Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juures parklas autosse istunud ülemarsti professor Peep Talvingu pihta tundmatut vedelikku ning jooksis siis minema, kirjutab Postimees. 
 
“Esialgne info annab alust arvata, et rünnak ei olnud juhuslik ehk kurjategija ootas kannatanut ning oli ründamiseks valmistunud,” ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre.

“Samuti avastas kannatanu, et tema sõiduki rehv oli läbi torgatud,” avaldas Tambre.

Kahtlustatava tuvastamiseks vaatas politsei läbi valvekaamerate materjali ning saatis rünnakuks kasutatud vedeliku ekspertiisi.

Juhtunu uurimiseks alustasid politsei ja prokuratuur kriminaalmenetlust ähvardamist käsitleva paragrahvi alusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.