Uudis

Tartu paneb kinni koolid ja muuseumid, Tallinn tahab piiranguid üle riigi

Foto: Shutterstock

Tartu Linnavalitsus alates esmaspäevast viia Tartu linna üldhariduskoolid üle koduõppele.

Samuti suletakse juba laupäevast linna haldusalas olevad muuseumid, huvikoolid, raamatukogu, päevakeskused ja spordibaasid.

“Piirangud kehtivad esialgu kuni 30. aprillini. Homme hommikul koguneme kriisikomisjoniga uuesti, oleme püsivalt uueneva info väljas,” teatas Twitteris abilinnapea Gea Kangilaski.

Tallinn tahab riigilt lisasamme

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart saatis aga täna peaminister Jüri Ratasele COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks Tallinna linnavalitsuse ettepanekud, milleks on nii kahenädalase karantiini kehtestamine kõigile riskipiirkondadest saabuvatele inimestele ning õigusliku aluse loomine ürituste ärakeelamiseks ning kehtestada haridusasutustele üle Eesti ühtsed töökorralduse reeglid.

Mihhail Kõlvarti sõnul annab õigusruum kohalikule omavalitsusele väga piiratud võimalusi kehtestada tugevaid piiranguid viiruse leviku tõkestamiseks.

Seetõttu tegi Mihhail Kõlvart ettepaneku kehtestada ühetaolised konkreetsed piirangud üle Eesti, et erinevad kohalikud omavalitsused ei peaks ükshaaval samu küsimusi lahendama.

Tallinn teeb Eesti suurima õhu- ja mereväravana ettepaneku kehtestada Eesti välispiiridel ajutine piirikontroll ning rakendada riskipiirkondadest saabuvate inimeste suhtes kahenädalast karantiini või anda võimalus koju pöörduda. 

“Teeme vabariigi valitsusele ettepaneku määratleda täpselt kriteeriumid, millised üritused tuleks ära jätta ja mis on selle õiguslik alus. Kohalikel omavalitsustel on võimalus ära jätta enda korraldatavad või planeeritavad üritused, kuid erasektori ja kodanikuühenduste korraldatavate konverentside, kontsertide ja teiste mitte avaliku ürituse luba vajavate ürituste osas puudub omavalitsusel õiguslik alus ürituse toimumist keelata,” kirjutas Tallinna linnapea.

Lisaks on välja toodud ettepanek töötada välja ja kehtestada ühtsed reeglid haridusasutuste töökorraldusele üle Eesti. “Koolide töö peab olema sünkroniseeritud ja õppekvaliteet tagatud, kuid omavalitsuste kaupa eraldi otsuseid tehes ei ole seda võimalik garanteerida,” seisab pöördumises.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses