Uudis

Teisipäevane seis: leiti 17 koroonasse nakatunut, kokku on neid teada 369

Koroonaviirus.Foto: Shutterstock

Esmaspäeval tuvastasid laborid 17 koroonaviirusesse nakatunut, kokku on Eestis koroonaviirus diagnoositud 369 inimesel.

Kokku on tehtud 4041 testi, ööpäevaga lisandus 317 testi. Lisandunud 17 positiivsest tulemusest 5 oli pärit Harjumaalt, 5 Võrust, 4 Saaremaalt, 1 Tartust, 1 Viljandist ja ühel puudus isikukood.

Vanusjaotuses suurt muutust ei ole ja üheski vanusegrupis olulist arvulist lisandumist samuti mitte, juurde tuli kolm 60+ positiivset, kokku on neid 63.

Eile õhtuse seisuga, kui teada oli veel 352 positiivset diagnoosi, vajas haiglaravi 16 inimest, neist intsensiivravi kuus. Kriitilises seisus oli esmaspäeva õhtul neli inimest – neist üks Pärnu Haiglas, kaks Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ning üks Tartu ülikooli kliinikumis.

Veel andis terviseamet teada, et alates 24. märtsist töötab terviseameti kriisistaabis hädaolukorra meditsiinijuhina Arkadi Popov, kelle ülesanne on koordineerida haiglate ravikorraldust.

Hädaolukorra meditsiinijuht allub terviseametile ja koordineerib raviasutuste tegevust hädaolukorra lahendamise ajal. Hädaolukorra meditsiinijuhil on õigus anda korraldusi tervishoiuteenuste ümberkorraldamiseks.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses