Uudis

Terviseamet soovitab: COVID-19 vaktsiini oodates tuleb ennast vaktsineerida teiste nakkushaiguste vastu

Foto: Shutterstock

Praegu veel COVID-19 vastu vaktsiini pole, kuid Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Irina Filippova rõhutas, et COVID-19 vaktsiini oodates tuleb ennast kindlasti vaktsineerida teiste vaktsiinvälditavate nakkushaiguste vastu, nagu näiteks leetrid, läkaköha, gripp.

“Vaktsineerimine on oluline, et vältida COVID-19 pandeemia ajal teiste nakkushaiguste puhanguid,” soovitas Filippova mõelda tulevikule.

Filippova sõnul vähendavad isegi lühiajalised katkestused vaktsineerimisteenuste osutamisel elanikkonna kollektiivset kaitset ehk nn karjaimmuunsust ja suurendavad vaktsiinvälditavate nakkushaiguste puhangute esinemise tõenäosust.

“Sellised katkestused võivad põhjustada haigusi ja surma, samuti suurendada koormust tervishoiusüsteemidele, mis on niigi koormatud COVID-19 pandeemiale reageerimise tõttu,” selgitas Filippova.

Ta lisas, et nakkuspuhangute ärahoidmiseks peab vaktsineerituse tase olema väga kõrge. Maailma terviseorganisatsiooni ehk WHO soovituste kohaselt peab see ulatuma lausa 95 protsendini.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.