Uudis

Terviseamet: uued piirangud kehtestatakse, kui ilmneb 300 juhtu kahe nädala peale

Terviseameti peamajaFoto: Terviseamet

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma avaldas Vikerraadio saates “Uudis+”, et kokku on lepitud koroonahaigestumiste piirarv, mille täitumisel hakatakse ühiskonnas taas kehtestama piirangud.

Eesti kogunakatunute arv peaks olema üle 25 nakatunu 100 000 elaniku kohta ehk umbes 300 juhtu kogu elanikkonna peale kahe nädala jooksul, et terviseamet asuks kehtestama uusi piiranguid, vahendas ERR.

Ajaliselt teeb see umbes 21 nakatunut ööpäevas iga ööpäeva kohta kahe nädala jooksul. Lisaks peaks neid koldeid olema paljudest allikatest.

“See peab selline Eesti keskmine olema. Maakonna lõikes need numbrid võivad olla väiksemad, aga oleneb sellest olukorrast ja põhjusest, miks see toimub,” lisas Härma.

Sellisel juhul välditakse esmalt kogu riigi karantiini panemist, esimesed piirangud peaksid võimalusel olema lokaalsed – seal, kus nakatunute arv on suurim.

Millal saab öelda, et käes on teine laine?

Seda, mitu nakatumist peab olema, et olukorda saaks nimetada teiseks laineks, ei osanud Härma konkreetselt välja tuua.

Küll märkis ta, et kindlasti on indikatsioonideks, kui kiiresti haigestumus kasvab; paljud neist on selgelt piiritletud kolded, mis on hästi jälgitavad; kuidas haiglad ja tervishoiusüsteem toime tulevad; mis toimub naaberriikides ning kas haigestumine kasvab ka Euroopas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.