Kui õues on krõbedad külmakraadid, kuid ikka sooviks beebi või väikelapsega õue minna (ja vahel pole ka pääsu õue minemisest), on lahenduseks külmakreem beebile või külmakreem lastele, mis annab südamerahu, et lapse õrn nahk ei saa külmast kahjustatud. Kuidas aga valida külmakreem beebile või külmakreem lastele, mis oleks just see õige?
Külmakreem beebile
Beebi nahk on eriti õrn ja tundlik, mis reageerib temperatuuri muutustele kindlasti oluliselt rohkem kui suuremate laste või täiskasvanute puhul. Kui siseruumides on väga soe ning õues suured miinuskraadid, kõigub temperatuur väga palju ja just sellistel aegadel tuleks talvekreem käe pärast hoida. Beebidel on kõige tundlikumad nägu ja käed, kuid eelkõige näkku tuleks külmakaitsekreem beebile panna, sest soojad kindad kaitsevad käsi, kuid nägu puutub kokku külma ja tuulega. Seega külmakreem näole on hädavajalik, kuid hea oleks külmakreem panna ka kätele.
Nii külmakreem näole kui ka üldse kreemid, mida valida, peaksid olema spetsiaalselt beebidele või lastele mõeldud. Külmakaitsekreem on tihkema konsistentsiga ja selle eesmärk on niisutada ning kaitsta nahka külma ilma puhul.
Alates beebi esimesest elukuust võib kasutada näiteks sellist toodet nagu Avene külmakreem, mida võib kasutada naha niisutamiseks ka muul ajal, mitte ainult külma ilma tõttu. Weleda külmakreem sobib kasutamiseks kogu perele. Weleda külmakaitsekreem ei sisalda lõhna-, värv- ja säilitusaineid ning kreemi koostises olev mesilasvaha ning lanoliin tekitavad nahale kaitsekihi, kuid laseb siiski nahal hingata. Kreemis ei ole vett. Bübchen külmakaitsekreem beebile ja lastele kaitseb samuti intensiivselt beebi ja väikelapse nahka.
Külmakreem beebile võiks alati kodus olemas olla, sest ilmad võivad olla väga muutlikud ning parem on kaitsekreem näole panna ka siis, kui miinuskraadid ei ole nii suured, kuid tuulekülm võib siiski beebi õrnale nahale liiga teha.
Milline peaks kaitsekreem (külmakreem beebile, külmakreem lastele) olema?
Beebi õrna naha jaoks peaks olema niisutav külmakreem, see tähendab seda, et selles võiksid olla sheavõi, mandliõli, jojobaõli vms niisutav komponent. Seal ei tohiks olla värvi- ja säilitusaineid. Samuti võiks see olla dermatoloogiliselt testitud.
Oluline on silmas pidada ka seda, et külmakreemi võiks beebi või väikelapse näole kanda umbes 20 minutit enne õue minekut.
Kas talvekreem on mõeldud vaid beebidele ja väikelastele?
Kindlasti mitte. Talvekreem ehk cold cream sobib suurepäraselt kasutamiseks pere kõikidele liikmetele.
Sügisel ja talvisel perioodil võib ka täiskasvanutel nahk muutuda kuivaks ja kätel lausa külmast lõheneda, mistõttu on ka täiskasvanutel mõistlik soetada külmakreem näole või kätele. Samuti sobivad kasutamiseks kreemid (käte- või näokreem, kehapalsam, emulsioon), mis ei ole spetsiaalsed talvekreemid nagu näiteks Avene Cold Cream, kuid mis on väga niisutava ja kaitsva toimega (näiteks Bioderma, Avene jt).