Tervisedendus on Eestis fookuses olnud pea 30 aastat ning see valdkond on muutumas üha tähtsamaks.
Tervisedenduse puhul ei ole tegemist tervishoiuteenusega ning tervisedendaja pole tervishoiutöötaja – tegemist on kogukonna julgustamise ja motiveerimisega, inimestele tõendatud terviseinformatsiooni kättesaadavuse võimaldamisega ja info jagamise, kaasamise ja tervisehuvide kaitsmisega. Tervisedendus on suhtlemine ja järjepidev tegutsemine käsikäes ning puudutab iga eluvaldkonda igas eluetapis.
Teada on, et üks ennetusse panustatud euro on kümme korda tõhusam kui tagajärgedega tegelemine. Kuidas me selle teadmise enda kasuks tööle panna saame, seda kuuleb Tervisekassa taskuhäälingu uues saateosas.
Lisaks saad taskuhäälingut kuulates teada:
- kuidas on arenenud Eesti inimeste tervis,
- kuidas tervist edendatakse,
- millest üldse sõltub terviseteadlikkus ja kas ainult teadmistest piisab.
Samuti kuuleb saatest, mis valdkondades mängib tervis väga olulist rolli ja millised on meie kõigi valikuvõimalused paremaks tervisetulemiks.
Neid teemasid ja valdkonnast rohkemat avavad Maiu Veltbach (Tervise Arengu Instituudi paikkondade tervise edendamise osakonna vanemspetsialist), Ingrid Põldsaar (Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik), Nele Kunder (Tallinna Tervishoiu Kõrgkool) ja Kerli Vilk (Harjumaa Omalvalitsuste Liidu rahvatervise nõunik). Vestlust juhib Evelin Kruusalu Tervisekassa tervisekommunikatsiooni osakonnast.
Tervisekassa podcasti kuula siit · #47 Tervisedendus- kes teeb ja kelle jaoks?