Kirjandus kui hingetugi: Peaasi.ee ootab noorte vaimse tervise teemalisi luuletusi

Luule on käepärane viis oma tunnetega toimetulekuks.Foto: Shutterstock

Peaasi.ee koostöös Apollo ja kirjanike liidu noortega ootab 16–26-aastaseid noori 20. septembril Solarise Apollo raamatupoodi esitama oma luuletusi, mis puudutavad vaimset tervist, emotsioone ja elu keerdkäike. 

“Soovime innustada noori luule abil ennast väljendama, sest luule on suurepärane maailma mõtestamise vorm ja käepärane viis oma tunnetega toimetulekuks. Ka mitmed uuringud toetavad ideed, et loovad tegevused mõjutavad positiivselt vaimset tervist ja aitavad paremini väljakutsetega toime tulla,” rääkis Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa. 

Luuleõhtut juhib luuletaja Joonas Veelmaa, kes arvab, et noored võiks õhtust osa võtta luule jagamise kogukondlikkuse tõttu. “Minu jaoks on luule eelkõige sotsiaalne ja just jagamine annab luuletustele tähenduse. Kui metsas üks puu luuletab ja keegi ei kuule, siis ma arvan, et ta ikkagi ei luuletanud,” rääkis Joonas Veelmaa.

Noorte luuleõhtu on osa Peaasi.ee ja Apollo algatatud kohtumisõhtute sarjast „Kirjandus kui hingetugi“, kus arutletakse, kuidas kirjanduses käsitletakse vaimse tervise teemasid ja kuidas kirjandus vaimsete tervist mõjutada võib.

Luuleõhtule saab registreeruda kuni 11. septembrini SIIN. Registreerimisel tuleb lisada näidisena ka üks enda kirjutatud luuletustest, et korraldajad autori stiilist paremini aimu saaksid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.