Meditsiinitudengid kutsuvad kõiki diabeedipäeval oma veresuhkru taset kontrollima

Diabeet ehk suhkurtõbi on krooniline ainevahetushaigus, millesse haigestumine on maailmas püsivalt kasvutrendis.Foto: Shutterstock

Rahvusvahelise diabeedipäevaga seoses korraldab Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts 12. novembril üle-Eestilise ürituse, mille raames mõõdavad arsti- ja õendustudengid 13 kaubanduskeskuses üle Eesti kõikidel soovijatel elava järjekorra alusel tasuta veresuhkru taset.

Diabeedipäev keskendub teadlikkuse tõstmisele diabeedi kui tõsise ning invaliidistava kroonilise haiguse osas. Arstiteadusüliõpilaste selts annab oma panuse tasuta mõõtmiste kaudu. 2022. aastal mõõdeti veresuhkru taset ligi 1500 inimesel, sel aastal soovitakse veelgi rohkem inimesi aidata.

„II tüübi diabeeti põeb Eestis teadaolevalt ligikaudu 65 000 inimest ja sellest veel rohkem inimesi on jõudnud eeldiabeedi seisundisse, mille korral on veresuhkru tase normist veidi kõrgem. Küll aga on eeldiabeet piisava hulga teadlikkuse ja õigete elustiili valikutega hästi ohjeldatav. Oma ettevõtmisega soovime suunata inimeste tähelepanu võimalikule ohuolukorrale,” selgitas diabeedipäeva peakorraldaja Lysandra Lippa.

Mõõtmised toimuvad 12. novembril kaubanduskeskustes elava järjekorra alusel kell 11.00-17.00. Võimalikult täpse tulemuse mõõtmiseks palutakse vähemalt 2 tundi enne mõõtmist vältida söömist ja magusate jookide joomist. Lisaks veresuhkru mõõtmisele saab vastuseid küsimustele, mida patsiendid diabeedi ennetuse ja tüsistuste kohta enim esitavad, ning praktilisi soovitusi tervislikult elamiseks.

Veresuhkrut mõõdetakse kokku kaheksa linna kaubanduskeskustes: 

  • Tallinnas: Ülemiste keskus, Viru keskus ja Kristiine keskus; 
  • Tartus: Lõunakeskus, Kvartal ja Eeden; 
  • Narvas: Astri keskus; 
  • Pärnus: Kaubamajakas ja Port Artur; 
  • Rakveres: Põhjakeskus; 
  • Viljandis: Uku Keskus; 
  • Võrus: Kagukeskus; 
  • Põlvas: Coop Konsum.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.