Oomega-3 rasvhapped on organismile hädavajalikud rasvhapped, mida keha ise ei suuda sünteesida ja mida saab vaid toiduga. Mõne uuringu kohaselt on kõrge oomega-3 ja madala oomega-6 sisaldusega dieet aidanud kaasa migreeni sageduse vähenemisele.
Melatoniin
Melatoniin on looduslik unehormoon, mida eritab käbinääre. Selle ülesanne organismis on reguleerida und ning sel on ka antioksüdantseid ja põletikuvastaseid omadusi. Teadlased on leidnud, et inimestel, kel on migreen, depressioon või ärevushäire, toodab organism tavapärasest vähem melatoniini ning mõned uuringud näitavad, et melatoniini toidulisandina juurde võtmine võib vähendada migreeni sagedust ja intensiivsust. Teised uuringud neid tulemusi sedavõrd selgelt ei kinnita, nii et täpse mõju ennustamiseks on vajalikud edasised uuringud. Küll aga aitab melatoniin parandada und, mis on samuti migreeni vältimisel määrava tähtsusega. Soovitatav päevane annus migreenipatsientidel on kolm milligrammi.
Kofeiin
Kofeiinil võib olla migreenile nii positiivne kui ka negatiivne mõju, olenevalt tarbimise kogusest ja individuaalsest tundlikkusest. Väikestes kogustes võib kofeiin aidata migreenivalu leevendada, eriti kui seda tarbitakse koos retseptiravimitega, suurendades ravimite efektiivsust. Mõned migreenipatsiendid leiavad, et kofeiin aitab migreenihoo algfaasis sümptomite raskust vähendada.
Regulaarne suurtes kogustes kofeiini tarbimine võib aga põhjustada sõltuvust, mis omakorda võib viia võõrutusest vallanduva migreenihooni, kui kofeiini tarbimine äkki lõpetada või kofeiini tarbida tavapärasest hiljem, näiteks nädalavahetusel kaua magades. Liigne kofeiini tarbimine võib mõnel inimesel migreenihoogude sagedust ja intensiivsust suurendada. Kofeiin võib häirida une kvaliteeti ja põhjustada unetust, mis omakorda võib olla migreeni vallandavaks teguriks.
Eeterlikud õlid