“Soovin Pille Mukile südamest õnne, olete selle tunnustuse kuhjaga ära teeninud. Ühtlasi soovin kõigile Eesti arstidele vastupidavust, sest kahjuks see tervisekriis ei ole veel läbi. Küll on aga pandeemia taaskord näidanud, kuivõrd heal tasemel on Eesti tervishoid,” lisas Kallas.
Arsti elukutse on kutse läbi elu
“See tiitel oli minu jaoks suur üllatus,“ sõnas Pille Mukk. „Paljud kolleegid Eestis vääriksid aasta arsti tiitlit. Varasemalt sama tunnustuse saanud kolleegide hulka kuuluda on igal juhul suur au. Tunnen täna ka juba kohustust antud tiitli ees, edaspidiseks võin lubada oma isiklikku parimat.”
“Olen alati teadnud, et meditsiin on kõige põnevam eluvaldkond – arsti elukutse on olnud minule kutse läbi elu. Selle üle olen tõesti õnnelik ja tänulik. Ühtegi teise ametisse ei ole ma kunagi ennast mõelda osanud. Kuigi olen noorena õppides end proovile pannud ka teistes valdkondades, siis pigem kinnitamaks seda, et vajadusel saan muuga samuti hakkama ning tehtud valik on ikka kõige õigem,“ tõdes Mukk.
Aasta arst märkis, et ligi 25 aastat praktilises meditsiinis on talle näidanud, et kõige suurem väärtus on usaldavad patsiendid ja toetavad, kaasa mõtlevad kolleegid. Ta lisas, et üksi ei tee selles süsteemis midagi.
„Samuti ei lase arstiamet mõttelaiskusel ja igavusel tekkida, pidevalt on vajadus juurde õppida. Aasta arsti tiitel tähendabki minu jaoks kõige enam inimeste usaldust ja viimase väljateenimine on tõeline tunnustus. Lisaks arstitööle olen täna ka päris suurte meeskondade juht, siin on minu jaoks kõige suurem väljakutse luua oma inimestele arendavad töötingimused ning võimalused endi parimaks realiseerimiseks. Läbi selle jõuab ka meie patsientideni parimal tasemel ravi,“ kõneles Mukk.
Patsientide tagasisidest rääkides märkis Mukk, et tema kogemus arstina näitab, et patsiendid annavad positiivset tagasisidet pigem hästi. “Arste hinnatakse Eestis. Negatiivset tagasisidet on harva, kuid eks siingi kehtib paraku “tilk tõrva meepotis…“ printsiip, seda tuleb teada ning osata toime tulla. Arsti poole abi järele pöördutakse reeglina olukorras, mis on inimese enda jaoks kui mitte päris kriis, siis vähemalt stressirikas situatsioon. Viimasega tuleb arstil arvestada ka negatiivsete emotsioonide korral,” tõdes pulmonoloog.