Arsti vastuvõtule 15 minuti jooksul: Eestis avati uus digikliinik

Digikliinikus pakutakse tavapärast arsti vastuvõttu, kus teenuse kasutamiseks ei ole vaja füüsiliselt kohale minna.Foto: Confido

Viimastel aastatel on erakliinikud järjest enam avanud kaugvastuvõtte, et muuta arstiabi veelgi kättesaadavamaks ja võimaldada arsti poole pöörduda sõltumata patsiendi asukohast. Oma digikliiniku avas nüüd ka Confido meditsiinikeskus.

„Confido patsientide nõudlus kaugteenuste järele on pidevas kasvus, nüüd toetavad seda veelgi mugavamad tehnilised lahendused,” ütles Confido meditsiinijuht ja juhatuse liige Rauno Pukonen.

Digikliinikus pakutakse tavapärast arsti vastuvõttu, kus teenuse kasutamiseks ei ole vaja füüsiliselt kohale minna. See võib olla eriti kasulik olukordades, mil ootamatu tervisemure tekib väljaspool tavapärast tööaega, puhkusel viibides või kui arsti vastuvõtule minek on muul põhjusel raskendatud. “Vastuvõtud toimuvad telefoni, veebivestluse või videovahenduse teel, seda ka nädalavahetustel ning pühade ajal,” sõnas Pukonen.

„Digikliinikusse võib pöörduda nii ootamatute kui ka krooniliste tervisemurede korral, näiteks varasemalt diagnoositud haiguse ägenemine, mis vajab arsti kiiret konsultatsiooni, külmetusnähud, nahaprobleemid või ravimiretsepti pikendamine juhul, kui olete tarvitanud ravimit regulaarselt viimase 18 kuu jooksul. Samuti tasub Digikliiniku arstide poole pöörduda kiire nõu saamiseks lapse haigestumise korral, olgu põhjus palavik, nahalööve või allergilised sümptomid,“ selgitas Confido kliinilise kaugnõustamise valdkonna juht Kärt Kukk.

Confido Digikliinikus töötavad üld- ja perearstid omavad laialdasi teadmisi ja kogemusi eri haiguste, vigastuste ja terviseprobleemide diagnoosimisel ning ravimisel. Sõltuvalt tervisemure raskusastmest saavad arstid suunata patsiendi analüüsidele, uuringutele või väljastada töövõimetuslehe, lisaks anda nõu erinevates terviseküsimustes, näiteks vaktsineerimine, tõendid ja tervisesoovitused.

Teenuse kasutamiseks ei ole vaja alla laadida eraldi rakendust, digikliinikusse saab siseneda Confido kodulehe kaudu mobiiltelefonis või arvutis, vastuvõtule pääseb 15 minuti jooksul. Digikliinik on avatud iga päev kell 9–21, vastuvõtu eest tuleb välja käia 20 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.