Uudis

Duumasaadik: Suurbritannial ei ole alust vaktsiiniandmete varastamise katses Venemaad kahtlustada

Foto: Shutterstock

Londoni süüdistused, et Venemaa üritab varastada Suurbritanniast teavet koroonaviiruse vaktsiini väljatöötamise kohta (vaata uudist siit), on alusetud, ütles Vene tarbijakaitseameti Rospotrebnadzor endine juht ja riigiduuma saadik Gennadi Oništšenko.

“Mis puudutab antud vaktsiini, mida täna katsetatakse, siis seda hakati töötama välja veel eelmise koroonaviiruse, SARS-i ja Lähis-Ida ägeda respiratoorse sündroomi ajal ja ma ei näe siin mingit alust taolisteks kahtlustusteks,” ütles Oništšenko reedel Interfaxile.

“Tänapäeval arenenud intellekuaalne tööstusluure on tähtsam kui isegi poliitiline või sõjaline luure.”

“Meie vastuluurele tuleb soovitada vaadata, et nemad (Suurbritannia) meilt arendusi ei varastaks,” sõnas Oništšenko.

Ta arvas, et ajaga muutub koroonaviirus üheks 200 ärritajast, mis tagavad grippi haigestumise suurenemise, sest uusi nakkusi on ikka ilmunud ja kadunud.

“Koroonaviirus jääb ringlema, kuid see surmavus, mis oli, ei olnud adekvaatne. Koroonaviirus ilmneb ka edasi, kuid nüüd teame, kuidas seda ravida, kuidas ennetada, riskirühmasid,” ütles saadik.

Ühendkuningriigi küberturbeamet süüdistas neljapäeval häkkerite rühmitust, mis tegutsevat “pea kindlasti” Vene julgeolekuteenistuste suunistel, katses varastada infot koroonaviiruse vaktsiinide kohta.

Riiklik küberjulgeoleku keskus (NCSC) teatas, et rühmituse APT29 rünnakud kestavad ja seni on sihtmärkide seas olnud Briti, USA ja Kanada vaktsiini uurivad ja arendavad organisatsioonid.

Andmepüüki ja pahavara kasutanud häkkerite rünnakute sihiks nimetati katset “varastada väärtuslikku intellektuaalomandit”.

“NCSC hinnangul tegutseb APT29, tuntud ka kui Dukes või Cozy Bear, pea kindlasti osana Vene luureteenistustest,” teatas keskus, lisades, et seda hinnangut kinnitasid Ühendriikide ja Kanada ametivõimud.

Välisminister Dominic Raab väljendas leiu peale raevu.

“See on täiesti vastuvõetamatu, et Vene luureteenistused on võtnud sihikule koroonaviiruse pandeemiaga võitlejad,” ütles ta.

“Samas kui teised ajavad vastutustundetult käitudes taga oma isekaid huve, teevad ÜK ja tema liitlased rasket tööd leidmaks vaktsiini ja kaitsmaks globaalset tervist.”

“ÜK jätkab võitlust nendega, kes selliseid küberrünnakuid korraldavad, ja töötab koos liitlastega süüdlaste vastutusele võtmiseks,” lisas Raab.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.