Uudis

London süüdistab Vene häkkereid katses varastada vaktsiiniandmeid

Foto: Shutterstock

Ühendkuningriigi küberturbeamet süüdistas neljapäeval häkkerite rühmitust, mis tegutsevat “pea kindlasti” Vene julgeolekuteenistuste suunistel, katses varastada infot koroonaviiruse vaktsiinide kohta.

Riiklik küberjulgeoleku keskus (NCSC) teatas, et rühmituse APT29 rünnakud kestavad ja seni on sihtmärkide seas olnud Briti, USA ja Kanada vaktsiini uurivad ja arendavad organisatsioonid.

Andmepüüki ja pahavara kasutanud häkkerite rünnakute sihiks nimetati katset “varastada väärtuslikku intellektuaalomandit”.

“NCSC hinnangul tegutseb APT29, tuntud ka kui Dukes või Cozy Bear, pea kindlasti osana Vene luureteenistustest,” teatas keskus, lisades, et seda hinnangut kinnitasid Ühendriikide ja Kanada ametivõimud.

Välisminister Dominic Raab väljendas leiu peale raevu.

“See on täiesti vastuvõetamatu, et Vene luureteenistused on võtnud sihikule koroonaviiruse pandeemiaga võitlejad,” ütles ta.

“Samas kui teised ajavad vastutustundetult käitudes taga oma isekaid huve, teevad ÜK ja tema liitlased rasket tööd leidmaks vaktsiini ja kaitsmaks globaalset tervist.”

“ÜK jätkab võitlust nendega, kes selliseid küberrünnakuid korraldavad, ja töötab koos liitlastega süüdlaste vastutusele võtmiseks,” lisas Raab.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.