Nädala jooksul lisandus 3878 COVID-19 haigusjuhtu. Registreeritud haigusjuhtude üldarv on vähenenud 34,6% võrra. Haigestumus vähenes kõikides vanusrühmades. Nädala jooksul hospitaliseeriti 185 patsienti, COVID-19 põhihaiguse tõttu vajas hospitaliseerimist 95 patsienti. Intensiivravi vajas üheksa patsienti, juhitaval hingamisel oli neli.
COVID-19 hospitaliseerimine on langustrendis, kuid raskemate haigusjuhtude arv ning haiglaravi vajadus üle 60-aastaste seas püsib stabiilsel tasemel, väikese kasvutrendiga.
Praegu on käes intensiivne viiruste hooaeg, mistõttu on eriti oluline tähelepanu pöörata oma tervisele ja ennetusmeetmetele. Nii gripi kui ka COVID-19 puhul võivad tervetel inimestel olla väga kerged sümptomid: kerge köha ja nohu, kurguvalu. Haigena koolis või tööl käimine koormab organismi ja võib raskendada haigusekulgu.
Riskirühma ja enda kaitseks on oluline ka kergete haigustunnustega püsida kodus ja vältida lähikontakte. Riskirühmade jaoks võib nii gripp, COVID-19 kui ka RSV tähendada rasket haiguskulgu ja haiglaravi.
Selleks, et ära hoida viiruste levikut oma pere, sõprade ja lähedaste seas, pea meeles:
- Haigena püsi kodus!
- Riskirühma inimesi külasta vaid siis, kui oled terve.
- Kahtluse korral testi ennast. Pea meeles, et haiguse esimestel päevadel ei pruugi kiirtest usaldusväärset tulemust anda. Vajadusel korda testi mõni päev hiljem.
- Haigestumise korral võta ühendust perearstiga või nõuandeliiniga 1220.
- Riskirühma inimesena väldi rahvarohkeid kohti või kanna seal maski.
- Vaktsineeri ennast! Maailma Terviseorganisatsioon soovitab gripi vastu vaktsineerida terve gripihooaja vältel. Gripivaktsiini jagub, vaktsineerida saab end oma perearstikeskuses, paljudes apteekides ja vaktsineerimiskabinettides üle Eesti.
- Järgi üldiseid hügieenireegleid.