Uudis

ITK erakorralise meditsiini keskus kolib kevadel aastaks ajutisse meditsiinilinnakusse

Ida-Tallinna keskhaigla.Foto: ITK

Ida-Tallinna Keskhaigla Ravi tänava erakorralise meditsiini keskus (EMK) kolib suuremahulise remondi tõttu kevadel aastaks ajutisse meditsiinilinnakusse.

Haigla hoovi on juba püstitatud moodulitest koosnev ajutine meditsiinilinnak, kuhu kevadel kolivad nii EMK, EMK radioloogia kui ambulatoorse ravi üldregistratuur.

“Ajutisel pinnal on olemas kogu vajalik tehnika, mida töös vaja läheb,” märkis EMK juhataja, dr Märt Põlluveer. Tavapärane töö jätkub ajutisel pinnal ning võib öelda, et ajutine EMK on isegi kaasaegsem kui praegune.

Remondi käigus ehitatakse ümber EMK maapealne ja maa-alune korrus. “Vajame uut töökorraldust, samuti peame personali kasutama võimalikult efektiivselt, sest raskes seisus patsientide hulk kasvab aasta-aastalt,” rääkis Põlluveer.

Ta nentis, et sisuliselt on praegune EMK pärit 1980ndatest, seda on kohendatud, aga olemasolevate võimaluste piires.

Remondiga paraneb ITK EMK isolatsioonivõimekus Euroopa normidele vastavaks, samuti hädaolukorra võimekus ning personali turvalisus. Lisaksviiakse maja kooskõlla ka Päästeameti nõuetega kooskõlla.

Remonditud ruumidesse on plaanis tagasi kolida 2022. aasta kevadel. Remont ja ajutisel pinnal tegutsemine läheb maksma u 5 miljonit eurot.

2020. aastal pöördus Ida-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini keskusesse ligi 53 000 patsienti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.