Mägi sõnul võib välja tuua kolm põhilist väljundit. Esiteks — suure mõjuga üksikute geneetiliste variantide tuvastamine, mis mõjutavad ennekõike perekondlikult päranduvaid ja harvemini esinevaid haiguseid.
Üks selline näide on perekondlik rinnavähk, mille tekkimise riski suurendavad kordades kindlates geenides toimunud muutused ehk mutatsioonid.
Kui teame, missugustel naistel see mutatsioon on, saaksime neid juba noorest east kutsuda regulaarselt kontrolli, et haigus varakult tuvastada, mis kindlustab ka edukama ravi.
Praegusesse mammograafia sõeluuringusse on kutsutud naised vanuses 50–69 eluaastat, kuid tänane ennetussüsteem ei tuvasta neid naisi, kellel on tulenevalt pärilikkusest suurem risk haigestuda ka palju nooremas eas.
Geeniandmed aitavad leida inimesed, kellel on suur risk teatud haigusteks
Teiseks toob Reedik Mägi välja, et geeniproove uurides saab teada, kuidas mõjutavad geenid sagedasti esinevate haiguste riski.
Nende haiguste tekkimist ei määra otseselt ja ainult geenid, nagu eelnevalt toodud perekondliku rinnavähi puhul, vaid teatud geenide tõttu võib inimesel olla suurenenud või vähenenud tõenäosus neisse elu jooksul haigestuda.