Uudis

Selgus õige koroonastatistika maakondade kaupa, enim positiivseid proove on Harju- ja Saaremaal

Foto: Shutterstock

NB! Tegu on esmaspäevaste andmetega. Teisipäevased andmed leiab siit.

Terviseamet selgitas välja koroona suhtes testitud positiivsete inimeste alalise elukoha maakondade lõikes, enim haigestunuid on Harju- ja Saaremaal.

Terviseamet avaldas ka varem statistikat justkui maakondade kaupa, ent hiljem tuli välja, et see näitas, kus asub labor, mis proovi positiivseks määras. Nüüd on statistika aga usaldusväärsem.

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonnajuhataja Martin Kadai rõhutas, et uued andmed ei ole võrreldavad varasemalt esitatud labori maakonna andmetega. Ta lisas, et värsked andmed põhinevad rahvastikuregistrile.

Maakonniti on enim positiivseid koroonaprobleeme Harjumaalt, kus on juhtusid olnud 73. Järgneb Saaremaa 57 juhtumi ja Võrumaa 25 juhtumiga.

Pärnumaal on positiivseid proove 15, Tartu maakonnas 12, Ida-Virumaal 4, Põlvamaal 3 ja nii Rapla- kui Viljandimaal 2. Üks positiivne proov on avastatud Hiiu, Jõgeva, Järva ja Valga maakondades.

Neljal inimesel puuduvad elukohaandmed rahvastikuregistris ning nelja inimese info on puudulik. Rahvastikuregistri põhjal koroonapositiivseid inimesi ei ela Läänemaal  ja Lääne-Virumaal.

Häbimärgistada ei tohi

Esmaspäeva hommikuks oli Eestis koroonaviirus diagnoositud 205 inimesel, alates 31. jaanuarist on Eestis kokku tehtud 1387 Covid-19 testi. Tõenäoliselt on nakatanud inimeste arv suurem ning viiruse kohapealset levikut arvestades lisandub kindlasti veel haigestunuid.

Kadai kutsus üles mõistvale suhtumisele. “Haiguse või haigustunnustega inimeste häbimärgistamine võib viia selle varjamiseni,” ütles ta. “Oluline on hoida selget meelt ning hoolitseda oma füüsilise ja vaimse tervise eest.”

Oluline on järgida hoolikalt hügieenireegleid (kätepesu, kaitstud köhimine, aevastamine ja nuuskamine, lähikontakti/kätlemise/kallistamise vältimine) ja haiguse korral püsida kodus.

16. märtsist alustas tööd häirekeskuse infotelefon 1247, mis aitab vastata peamistele koroonaviirusega seotud küsimustele. Telefon töötab 24/7 ning on tasuta.

Tarbijavaldkonna küsimustele, mis puudutavad reisi tühistamist või pooleli jätmist, ürituste piletite tasu või muude meelelahutuslike teenuste saamata jäämist, aitab vastustega tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti nõuandetelefon 620 1707 tööpäeviti kella 9-18.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses