Uudis

Supluskohtade vee kvaliteeti näeb uue kuue saanud kaardirakenduselt

Enne rannamõnude nautimist tasub suplusvee kvaliteeti kontrollida.Foto: Shutterstock

Terviseamet soovitab enne rannamõnude nautimist pöörata tähelepanu suplusvee kvaliteedile. Selleks valmis terviseametil koostöös maa-ametiga uus supluskohtade ja ujulate kaart.

Kaardilt saab ülevaate supluskohtadest, ujulatest ning basseini- ja suplusvee kvaliteedist. Võrreldes varasemaga on kaart kaasaegsem ja informatiivsem ning seda on mugavam kasutada. Supluskohtade kaardil näidatava info aluseks on terviseameti vee terviseohutuse infosüsteemi andmed.

Terviseamet juhib tähelepanu, et supluskohtades on vee puhtust võimalik määrata ka vaatluse abil. „Puhtuses on põhjust kahelda, kui vees on näha hulk mistahes hõljuvat materjali. Näiteks nähtav õlikile, vesi on läbipaistmatu, ebatavalist värvi, ebatavalise lõhnaga, lähedal on võimalikke reostusallikad – kanalisatsiooni väljalasketorud, sadamad, suured farmid jne,“ ütles terviseameti keskkonnatervise osakonna juhataja Leena Albreht.

Ametlik suplushooaeg avati sel aastal 56 supluskohas, kus toimub veeseire maist augustini. Avalikud supluskohad on hooldatud ja korrastatud ning tagatud on ujujate ohutus, olemas on info vee kvaliteedi ja valdaja kohta. Lisaks veekvaliteedile jälgitakse, et vees ei oleks jäätmeid, prügi, õli ega sinivetikate poolt põhjustatud õitsenguid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.