Peaasi ajab naerma: tunnustatud Briti koomikud tulevad Eestisse vaimsest tervisest rääkima

Briti koomikud Simon Brodkin ja Ali Brice.Fotod: erakogu

Peaasi.ee, Kinoteater ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 toovad projekti „Peaasi ajab naerma“ raames Eesti publiku ette kaks hinnatud Briti koomikut, Ali Brice’i ja Simon Brodkini, kes oma show’des käsitlevad ka vaimse tervise murekohti.

„Inimesed armastavad naerda ja huumor on hea meetod rasketest teemadest rääkimiseks, võttes maha pinge, vähendades stigmatiseerimist ja võimaldades sõnumit kergemini edastada. Püstijalakomöödia aitab vaimse tervise teemad tuua ka nende inimesteni, kes muidu ei pruugi vaimse tervise teemadele avatud olla, kuid peavad lugu stand-up komöödiast,“ rääkis projekti „Peaasi ajab naerma“ projektijuht Sandra Liiv.

Henrik Kalmet Kinoteatrist lisas: „Briti koomikud Simon Brodkin ja Ali Brice puudutavad vaimse tervise küsimusi oma kavades oskuslikult, eneseirooniaga ja valehäbita. Näidates, et tegemist pole tabuteemadega ja et läbi huumori on võimalik ka raskeid teemasid lahata ning leevendust pakkuda. Hea nali on ju enamasti teemal, mis puudutab võimalikult laia ringi ja vaimne tervis puudutab meid kõiki!”

Simon Brodkin on teinud nime nii stand-up koomikuna kui ka komöödiasarjades esinedes. Ta on läbi aegade vaadatuim Briti koomik TikTokis. Eesti publikuni jõudvas etenduses „Screwed up“ võtab Simon Brodkin vaatluse alla enda vaimse tervise ning kritiseerib ka kuulsuseid, sotsiaalmeediat, politseid, Putinit, Prince Andrew’d ja Jeesust.

Ali Brice on Suurbritannias tegutsev alternatiiv- ja karakterkoomik ning näitleja. Ta on lavanäitlejana tuuritanud rahvusvaheliselt ja osaleb regulaarselt kõrgetasemelistes telereklaamides. Oma stand-up shows „I tried to be funny, but you weren’t looking” jagab Ali Brice, kuidas ta taas elu naudib, olles sellest peaaegu ilma jäänud. 

„Koroonakarantiin langes kokku ajaga, kui ma hakkasin teraapias käima. Veetsin kaks aastat iseendast rääkides, vaatasin tagasi oma minevikule ja tegin sellega rahu. Teraapia oli minu jaoks elumuutev ja seda ma oma etenduses tähistangi. Räägin etenduses oma teekonnast vaimse tervisega ja sellest, kuidas 2018. aastal elust lahkuda soovisin,“ rääkis Ali Brice ning lisas „Aga olge mureta, see on väga positiivne ja tobedalt naljakas show.“

Hea teada!

  • Simon Brodkini stand-up show „Screwed up“ toimub Tartus Athena keskuses 22. novembril ja Tallinnas Rävala 8 konverentsikeskuses 23. novembril. 
  • Ali Brice`i stand-up show „I tried to be funny, but you weren’t looking“ toimub Tartus Athena keskuses 13. detsembril ja Tallinnas Rävala 8 konverentsikeskuses 14. detsembril. 
  • Nii Simon Brodkini kui ka Ali Brice’i stand-up show juhatab sisse Kinoteatri eestvedaja, näitleja, lavastaja ja koomik Henrik Kalmet.
  • Üritused on inglise keeles ning sobilikud vanusele 12+. Piletid on saadaval Piletilevis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.