Emotsionaalse enesetunde küsitlus annab vastajale ülevaate oma vaimse tervise seisust ja organisatsioonile tervikuna ülevaate töötajate vaimse tervise hetkeolukorrast. Tulemuste põhjal on võimalik pöörata organisatsioonis teadlikult tähelepanu vaimse tervise raskustele töökeskkonnas ning pakkuda töötajatele teadmisi oma vaimse tervise hoidmiseks.
„Eelmisel aastal läbiviidud testimisest selgus, et 46% töötajatest on kogenud hiljuti vaimset kurnatust, 38%-l esineb uneraskusi, 35%-l depressiooni ja 34%-l ärevuse tunnuseid. Vaimse tervise raskused võivad oluliselt mõjutada tööülesannetaga toimetulekut,“ selgitas Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.
Uuringud näitavad, et kui vaimse tervisega töökohal eesmärgipäraselt tegeleda, võib iga sellesse investeeritud euro tuua tagasi kuni üheksa eurot, sest kasvada võib töö produktiivsus, kahaneda haiguspäevade arv kui ka varakult pensionile minejate hulk. Vaimse tervise väärtustamise kasuteguriks võib olla ka parem tööõhkkond ning personali voolavuse vähenemine.