Üleskutse vaimse tervise heaks: kirjuta üks südamekiri

“Südamekirjad on meeldetuletus, et vaadata enne pimeduse perioodi sügavamalt endasse ja kergendada südant,” ütles Elina Naan. Foto: Peaasi.ee

Südamekirjade üleskutse eesmärk on lihtne – võta aeg, vaata oma südamesse, pane kirja kõik, mis hingel ning jäta üleliigne “koorem” maha, et kergemini ja helgemini edasi minna. Viru Keskuses on 13.-19. novembrini avatud staap, kuhu igaühel on võimalus oma südamekiri jätta.

Kuigi südamekirjade avasündmuse süda asub seekord Tallinnas, Viru Keskuses, on see kutse igaühele, asukohast olenemata. Südamekirjade mõtte autor on Elina Naan, kelle esikluulekogu read on antud üleskutse käivitajaks:

Vahel ma ei räägi,
sest mu südamel on hääl ära.
Aga ma kirjutan
ja soovin, et Su südamel
oleks silmad lahti.

“Südamekirjad on meeldetuletus, et vaadata enne pimeduse perioodi sügavamalt endasse ja kergendada südant – hoolivalt, kaastundlikult, soojalt,” ütles üks peakorraldaja Elina Naan. 

Peaasi.ee toetab projekti nõu ja jõuga: igapäevaselt kell 12–14 on Viru Keskuses kohapeal vaimse tervise esmaabi vabatahtlikud. Nemad on vajadusel toeks ja abiks toetava kuulamisega ning äratuntavad “Olen olemas” t-särkidega.

“Sageli võib hooliva, lahke või siiralt südamliku väljendamine nõuda omajagu julgust. Südamekirjadega koos leiad toetust ja inspiratsiooni selleks, et pimeduse ja pingete vahel endale aega võtta,” lisab Peasjade tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa.

Kirja saab panna oma mõtted ja tunded, mis vajavad lihtsalt lahustumist ning lahti laskmist. Peamine eesmärk ongi saada ütlemata tunded endast välja, et tekiks ruumi ja rõõmu uueks hingamiseks. Kirjad kogutakse kokku Viru Keskuses asuvasse kasti. Kogutud kirju ei loeta ega jagata, need tuhastatakse hea partneri kaasabiga. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.