Terve ja puhta naha saladus seisneb terviklikus nahahooldusrutiinis, kus iga toode täidab selget ülesannet ja eesmärki – vastasel juhul annavad sellest märku naha ebapuhtused nagu komedoonid ja vistrikud, aga ka näiteks kuivus ja ketendamine. Et õige nahahooldus tähendab hoolsat puhastamist ja niisutamist, tekitab kindlasti paljude jaoks küsimusi, milleks kasutatakse nahahoolduses toonikut ning millises järjekorras erinevaid tooteid nahale kandma peaks.
Toonik valmistab naha niisutamiseks ette
Hommikuse ja õhtuse rutiini puhul rõhutatakse aina rohkem korrektse naha puhastamise tähtsust – seetõttu räägitakse sageli ka nn kahefaasilisest puhastusest, kuna mingi osa meigitoodetest võib nahalt päriselt kaduda alles pärast seda, kui kasutatud on nii näopesuks mõeldud vahendit kui ka toonikut.
Sellegipoolest oled kindlasti avastanud, et pärast puhastusvahendi pealekandmist vaatab vatipadja pealt endiselt vastu mustus või mõne hommikul nahale kantud meigitoote jääk. Siin tulebki mängu näopuhastuse viimane etapp ehk toonik, mida inimesed sageli oma nahahooldusrutiini ei lisa, kuid seda siiski teha võiksid.
Kui mitsellaarvesi on nn universaalne toode, mis puhastab ja toniseerib nahka üheaegselt ja eemaldab jumestuse, siis toonikut kasutatakse pärast näopuhastustoodet, kuna see valmistab nahka ette niisutava kreemi ja muude hooldustoodete kasutamiseks.
Toonik sobib eriti hästi rasusele ja aknele kalduvale nahale, sest see annab värske tunde. See värskendab nahka, puhastab poore ja eemaldab nahalt ka viimased näopuhastustoote jäägid, tänu millele saab nahk hingata ning olla valmis niisutamiseks. Seega on tooniku kasutamine justkui sillaks kahe olulise etapi vahel.
Kas valida alkoholiga või alkoholita toonik?
Sobiva toote valikul tuleb tähele panna, et mõni toonik võib sisaldada alkoholi ja teine mitte. Sellel on lihtne põhjus: alkohol hävitab baktereid, eemaldab liigse rasu ning värskendab ja pinguldab õrnalt nahka. Samuti on teaduslikult tõestatud, et Eucerin DermoPure toonik sisaldab alkoholi sellises koguses, mis ei kuivata nahka ning mille puhul tõestavad kliinilised ja dermatoloogilised uuringud selle väga head talutavust ja tõhusust just aknele kalduval nahal.
Alkoholi sisaldav toonik tekitab nahal mõnusalt jahutava tunde, kuid samas tuleb tähele panna, et alkohol võib teatud tüüpi nahalt eemaldada lipiide, mida vajab nahk tervena püsimiseks. Seetõttu hakkavad rasunäärmed lipiidikao kompenseerimiseks neid veelgi rohkem tootma ja nii võib segatüüpi või rasune nahk tavapärasest rasusemaks muutuda.
Sestap võiksid alkoholi sisaldavat toonikut vältida tundliku või kuiva nahaga inimesed. Oluline on oma nahka tundma õppida ja teha enda nahatüübile sobivaid valikuid, kuna pole olemas ühtegi nahahooldustoodet, mis sobiks kõigile inimestele.
Normaalsele nahale sobib hästi kasutamiseks DermatoCLEAN alkoholivaba toonik, mis värskendab nahka ja aitab sel paremini hingata. DermatoCLEAN tooniku sobivus tundlikule nahale on katsetega tõestatud, see jätab naha puhtaks ja säravaks ning annab värske tunde.
Kuidas toonikut kasutada?
Tooniku kasutamine on tegelikult imelihtne: pärast naha puhastamist kanna väike kogus toonikut vatipadjale ning pühi sellega õrnalt üle kogu näonahk. Toonikut pole vaja näolt maha loputada, kuna see sisaldab nahale kasulikke koostisosi, mis imenduvad nahka ning aitavad sel taastuda.
Kui DermatoCLEAN toonik sisaldab niiskust siduvat hüaluroonhapet, siis aknelisele nahale mõeldud DermoPure toonik omakorda 2% piimhapet, mis avab ummistunud poorid, pärsib bakterite paljunemist ja ennetab igasuguste iluvigade tekkimist, kuid ei kuivata seejuures liigselt nahka. Toonik on eriti tõhus kasutamisel T-tsoonis ehk laubal, ninal ja lõual, aga ka teistes probleemsetes näopiirkondades.
Pärast tooniku kasutamist võid muretult jätkata näonaha niisutamisega, seda nii hommikul kui õhtul. Seega võiksid toonikut kasutada kõik inimesed, kes vähegi nahahooldusest lugu peavad – selle olulise näohooldusrutiini kuuluva toote mõju on koheselt tuntav igat tüüpi nahal.