Nägu on esimene, mida me nii enda kui teise inimese puhul kohe märkame. Nii toimib nägu justkui visiitkaardina ning seetõttu pööratakse palju tähelepanu ka näonaha tervele ja klaarile seisukorrale.
Ehkki paljudele võib ekslikult nii tunduda, ei tähenda näonaha eest hoolitsemine ainult selle niisutamist tõhusate kreemidega, vaid saab eelkõige alguse selle põhjalikust puhastamisest, mis ongi kogu näohoolduse aluseks.
Näonaha seisukorra eest hoolitsemisega kaasneb palju erinevaid arusaamu ja eksiarvamusi, mille rakendamine võib sageli tuua kasu asemel kaasa hoopis kahju. Et näonahk oleks õnnelik ja rahul, on vaja pidada meeles olulisi põhitõdesid ning arvestada sealjuures ka oma naha eripäradega.
Seepi tuleks vältida
Kõige esimese sammuna oma näonaha hea seisukorra tagamiseks oleks vaja seda põhjalikult puhastada. Eeskätt tuleks tähele panna, milliseid koostisaineid erinevad näopuhastustooted sisaldavad: nimelt arvatakse sageli, aga ekslikult, nagu võiks näonahka tõhusalt pesta seebiga — tegelikult võib selle kasutamine teha hoopis valusa karuteene.
Nimelt on meie nahk kergelt happeline: naha loomulik pH-tase jääb vahemikku 4,7–5,75. Seebi pH-tase on aga palju kõrgem, ulatudes vahel isegi 10 või 11ni. Nii ei saa seebi kasutamist päris kindlasti pidada õigesti astutud sammuks tervema ja rahulolevama näonaha suunas.
Ent mis ikkagi juhtub, kui pesta nahka kõrgema pH-tasemega tootega? Vale puhastustoote kasutamine võib kaasa tuua naha loomuliku neutraliseerimisvõime koormamise, samuti saavad kahjustada rakustruktuurid ning nõrgestatakse epidermise kõige välimise kihi kaitsevõimet.
Nahk on küll võimeline ka ise oma pH-taset taastama, ent mida raskemaks see talle tehakse, seda rohkem esineb erinevaid kõrvalmõjusid: nahk võib selle kõige tulemusel muutuda kuivaks, tundlikuks või lausa ülitundlikuks.
Niisutamiseks võib olla hilja
Võib tekkida õigustatud küsimus, kas seebiga pesemisest tekitatud kahju vastu annaks võidelda näiteks sellele järgneva naha sügavniisutamisega. See kahjuks ei vasta tõele, kuna nahk ei suuda niisutava kreemi toimeaineid enam vastu võtta ning enda kasuks tööle panna — tulemus on nullilähedane.
Just sel põhjusel on oluline, et naha puhastamiseks kasutatavad tooted oleksid piisavalt õrnad ega kuivataks nahka, kuid siiski eemaldaksid nahalt kogu üleliigse meigi ja mustuse. Samuti tuleks eelnevalt välja toodud põhjustel kindlasti kontrollida, et näopuhastustooted ei sisaldaks seepi.
Hüaluroonhape teeb ilma
Hea viis, kuidas oma nahka õrnalt ning vajadustele vastavalt puhastada, on Eucerini DermatoCLEAN tootesarja näopuhastustooted, mis eemaldavad üleliigse mustuse ja jumestuse, ent aitavad sealjuures säilitada niiskustasakaalu. Samuti valmistavad hüaluroonhapet sisaldavad tooted nahka hästi ette ka puhastamisele järgnevaks niisutamiseks.
Hüaluroonhape ei ole asjata selle tootesarja olulisemaks koostisosaks, seda mitmel põhjusel. Eelkõige hoolitseb hüaluroonhape nii naha sügavama kui ka pindmise kihi niiskustasakaalu säilitamise eest.
See, kui hästi naha niiskustasakaal on säilinud, sõltubki muuhulgas just hüaluroonhappe sisaldusest. Kuna hüaluroonhape on kehaomane aine, mille kogus organismis aastate möödudes väheneb, on see väga oluline komponent erinevates näohooldussarjades, toetamaks näonaha normaalset toimimist ja niiskustasakaalu.
Igaüks leiab sobiva
DermatoCLEAN tootesarjast leiab kõik naha puhastamiseks vajaliku, sealhulgas juba palju populaarsust kogunud mitsellaarvee, mis eemaldab hõlpsasti ja nahka kahjustamata nii silma-, huule- kui näonahale kantud meigi.
Mitsellaarvee muudavad eriliseks pisikesed mitsellid, mis mustuse ja meigi naha pooridest justkui magnetina välja tõmbavad. See on ühtlasi ka põhjus, miks mitsellaarveega puhastades ei tohiks nahka hõõruda, vaid puhastada õrnalt näiteks vatipadjaga. Lisaks annab mitsellaarvesi nahale erilise niisutava ja pehmendava toime.
Sarnaselt mitsellaarveega puhastab ning niisutab tõhusalt näonahka DermatoCLEAN hüaluroonhappega mitsellaarvaht, mis sobib hästi hommikuseks näovärskenduseks. Kuna mitsellaarvaht on naha suhtes õrn ja hoolitsev, sobib see hästi kõikide nahatüüpidega inimestele, sealhulgas noortele, kes kasutavad pigem vähe jumestustooteid.
Kui aga eelistuste hulka kuuluvad geelja konsistentsiga näopuhastustooted, sobib normaalse ja segatüüpi nahaga inimestele hästi värskendav puhastusgeel, mis täidab pealekandmisel nii tõhusa puhastamise kui ka niisutamise ülesandeid. Puhastusgeeli on väga mugav kasutada, kuna see eemaldab hõlpsalt nii üleliigse mustuse kui ka näiteks tugevama silmameigi.
Kuiva naha korral on aga soovitatav kasutada õrnatoimelist puhastuspiima, mille tulemusel on nahk pärast puhastamist pehmem ja elastsem.
Toonik valmistab nahka ette
Laialt on levinud eksiarvamus, nagu võiks toonikut kasutada näiteks mitsellaarvee asemel. Tegelikult täidavad mitsellaartooted eeskätt puhastamise eesmärki ning toonik peaks olema sellest järgmine samm.
Ent miks on toonikut ikkagi vaja? Tooniku pealekandmine aitab eemaldada nahalt puhastustoote viimased jäägid ning ühtlasi valmistab seda ette järgnevalt kasutatava hooldustoote jaoks.
Toonik aitab niisutamiseks mõeldud toote toimeainetel paremini naha sisse imenduda ning parandab ka vastupanuvõimet. Sarnaselt mitsellaarveega tuleks toonikut kanda peale õrnalt vatipadja abil. DermatoCLEAN värskendav toonik on alkoholivaba ning tõhus, mistõttu sobib hästi ka tundliku nahaga inimestele.
Kui tihti peaks nahka puhastama?
Nahk vajab hoolitsemist igapäevaselt ning seetõttu on väga oluline seda puhastada nii hommikul kui õhtul, et nii päeva- kui öötundide jooksul kogunenud mustus tõhusalt eemaldatud saaks. Vastasel juhul tunneb nahk end üleliigselt koormatuna ning võib tekitada pikemaajalisi probleeme.
Kuna nahk on meie suurim organ ning puutub väliskeskkonna mõjuritega väga palju kokku, on äärmiselt tähtis, et võimaldaksime sellel puhata ja hingata. Niisiis tuleks veenduda, et valitud näopuhastustooted toetaksid naha normaalseid toimimismehhanisme ning sobiksid hästi ka nahatüübiga.