Jalamurede ABC: millal on põhjust otsida abi ravipediküürist?

Foto: Shutterstock

Paljude jalaprobleemide puhul saab nõu küsida apteekrilt ning abi kodusest hoolitsusest või ilusalongis tehtavast pediküürist. Millal tasub leevendust otsida ravipediküürist ning mil moel see erineb tavalisest jalahooldusest, selgitas jalaraviõde Erika Gering Jalaravi Kliinikust.

Ravipediküürist saab abi paljudele vaevustele

Kui tavapediküür keskendub suuremalt jaolt jala esteetilise välimuse säilitamise ja parendamisega, siis ravipediküür sisaldab Erika Geringi sõnul ka jalalaba korrastamist ja nõuandeid erinevate probleemide leevendamiseks.

Selle käigus tegeletakse nii naha kui küüntega, samuti jalalaba ja varvaste deformatsioonidega ning leitakse lahendusi paljudele east, haigustest või valest asendist põhjustatud jalalaba vaevustele.

Ravipediküüri võib teha vaid meditsiiniharidusega spetsialist

Ravipediküüri võib teha ainult meditsiiniharidusega spetsialist. Teistel iluteenindajatel, kes soovivad pakkuda sellesarnast teenust, peaks olema läbitud vastavasisuline süvakoolitus, mis on andnud teadmised, kuidas probleemsete jalgadega tegeleda.

Gering põhejndab, et tavaliselt jääb ilma eriväljaõppeta probleemide lahendamiseks vajalikest teadmistest puudu, aga isegi koolituse läbinuna ei tohiks iluteenindajad oma protseduuri nimes kasutada sõna „ravi“. Alternatiividena saab kasutada muid teenust kirjeldavaid väljendeid: probleemsete jalgade-, raskete jalgade, nõudlike jalgade- jne hooldus või pediküür.

Abi saab äkki tekkinud ja ka ammuse mure korral

Ravipediküüri käigus leitakse lahendus nii üleöö tekkinud kui ka juba aastaid kimbutanud konnasilmadele, soolatüügastele, küünedeformatsioonidele, kannalõhedele ning sisse kasvanud varbaküüntele.

Kui nahale on tekkinud uusmoodustised või nahk on liiga kuiv, kestendab ja lõheneb, peab probleemiga  tegelema isegi siis, kui see ei tekita ebamugavust. „Igasugused kõrvalekalded naha normaalsest olekust võivad olla sissepääsuväravaks erinevatele nakkustele – nii bakteritele, viirustele kui seentele,“ selgitas jalaraviõde.

Ta suunas, et lisaks tuleb tähele panna, et nahapaksendid ja konnasilmad labajalal muudavad jala toetuspunkte ja võivad tekitada probleeme kõndimise ja isegi rühiga. „Proovige näiteks kleepida korraks talla alla päkale või kannale väike legoklotsike ja siis sellega kõndida. Jälgige kuidas muutub sammumuster.“

Kui eelpool nimetatud vaevustega tegelemisel kodustes tingimustes ja rahvameditsiini või apteegivahendeid kasutades pole saavutatud leevendust või püsivat tulemust, tuleks otsida spetsialisti abi.

Valehäbi ei ole põhjendatud

Inimesed häbenevad tihti oma jalaprobleeme ja nii-öelda käest lastud jalgu. Jalaspetsialist aga on oma töös kokku puutunud igasuguses seisukorras jalgadega ja tema ongi ainuke professionaal, kellega abiga saab leida probleemidele leevenduse või lahenduse,“ tõi Gering välja, et valehäbi tuleks jalamure korral unustada.

Isegi kui probleemid on mitmetahulisemad ja kohest leevendust pole võimalik saavutada, oskab eriväljaõppe saanud spetsialist nõu anda, kuidas edasi toimida või kuhu pöörduda, leevendada probleeme, vähendada kirurgilisi operatsioone ning saavutada valuvaba igapäevaelu. Igale probleemile leidub lahendus!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.