Hiljuti avaldatud uuringust nähtub, et COVID-19ga haiglasse sattunud inimestel on suurem risk vaimse tervise häirete, näiteks ärevuse, depressiooni ja bipolaarse häire kujunemiseks. Osalt johtub suurem risk asjatundjate hinnangul asjaolust, et COVID võib ühest küljest rünnata organismi mitmel rindel, teisalt aga põhjustada vaimset pinget.
COVID kutsub reeglina esile samasuguseid sümptomeid nagu gripp, see tähendab palavikku, kurguvalu, raskendatud hingamist, valusid kehas ja peavalu. Osale patsientidest toob COVID aga kaasa pikaajalisemaid tagajärgi, kahjustades mitmeid organeid, näiteks südant, neerusid ja aju. Samuti võib haigusega kaasneda psühhiaatrilisi probleeme nagu ärevus, depressioon, bipolaarne häire ja dementsus, vahendab Healthline.
Teadusajakirjas Psychiatry hiljuti avaldatud uurimus näitas, et COVIDit või mõnd muud ägedat hingamisteede nakkushaigust põdenud inimestel on järgmise 12 kuu vältel suurem neuropsühhiaatriliste häirete kujunemise risk. Uurijad keskendusid uutele vaimse tervise diagnoosidele nagu ärevus, dementsus, psühhoos, depressioon ja bipolaarne häire.