Uudis

Kaja Kallas: uue laine korral saavad vaktsineeritud rohkem vabadusi

Peaminister Kaja Kallas.Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Peaminister Kaja Kallas märkis neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et kui nakkuse leviku tõkestamiseks tuleb hakata taas piiranguid kehtestama, saavad vaktsineeritud inimesed rohkem vabadusi.

Peaminister nentis, et ehkki koroonaviiruse leviku riskitase on Eestis jätkuvalt madal ehk roheline, näeme siiski nakatumiste arvu kasvu. “Haigestumine kasvab paljudes Euroopa riikides, mis tähendab, et peame tegema ja juba teemegi ettevalmistusi uueks võimalikuks laineks,” sõnas Kallas.

Juhul, kui tuleb taas hakata piiranguid kehtestama, on Kallase sõnul kavas arvestada ka inimeste vaktsineeritust. „Ei ole mõistlik jätta vaktsineerimist sügisesse. Juhuks, kui tulevad uued lained, siis need, kes on vaktsineeritud, saavad ikkagi rohkem vabadusi, kui siis need, kes vaktsineeritud ei ole. Igal juhul on täna mõtet vaktsineerida, et tagada sügisel endale võimalikult palju vabadusi,“ kinnitas Kallas.  

Ta lisas, et ürituste ja teenuste avatuna hoidmiseks näeb riik ette digitõendi ja antigeeni kiirtestide edasiarendamist.

Töö- ja terviseminister Tanel Kiik rõhutas, et kõigil on võimalus panustada viirusevastasesse võitlusesse end vaktsineerides. Ta julgustas kasutama ka üha laienevaid võimalusi minna eelregistreerimata vaktsineerima. 

Tänaseks on Eestis vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 574 902 inimest ja vaktsineerimine lõpetatud 476 641  inimesel. Vähemalt ühe doosi on saanud 52,4 protsenti täiskasvanutest. Vanuses 70 eluaastat ja enam on vaktsineeritud 67,8%.

Tänahommikuse seisuga oli üle Eesti vaktsineerimiseks saadaval 6441 vaba aega, seejuures Harjumaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal ja Tartumaal on vabu aegu ka tänaseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.